Huurpunten per plaats · schatting voor heel Nederland
Huurpunten per plaats.
Hoeveel huurpunten zou een woning in jouw gemeente hebben als hij verhuurd werd? We hebben het geschat voor 8.389.904 woningen in alle 342 gemeenten.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Heel Nederland.
Regels 2026
- Sociale huur 6%
- Middenhuur 33%
- Vrije sector 61%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 6%
- Middenhuur 32%
- Vrije sector 63%
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. De meeste woningen in Nederland zouden dus vrije sector zijn. Dat komt doordat dit over álle woningen gaat, ook over koophuizen, en die zijn gemiddeld groter dan huurwoningen.
Wat opvalt.
- Het laagst: Schiedam (170 punten), Vlaardingen (170 punten), Heerlen (171 punten).
- Het hoogst: Rozendaal (286 punten), Staphorst (254 punten), Blaricum (251 punten).
- De meeste sociale huur: Leeuwarden (23%), Vlissingen (22%), Schiedam (21%).
- Vrije sector: in 306 van de 342 gemeenten zou meer dan de helft van de woningen vrije sector zijn.
Alle gemeenten.
| Aa en Hunze | Drenthe | 11.711 | 222 | 188–268 | 1% | 23% | 76% | 224 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Aalsmeer | Noord-Holland | 13.915 | 223 | 196–257 | <1% | 17% | 83% | 225 |
| Aalten | Gelderland | 12.466 | 201 | 173–237 | 5% | 32% | 63% | 203 |
| Achtkarspelen | Fryslân | 12.498 | 197 | 171–233 | 6% | 34% | 61% | 199 |
| Alblasserdam | Zuid-Holland | 8.563 | 187 | 163–214 | 10% | 39% | 51% | 189 |
| Albrandswaard | Zuid-Holland | 10.886 | 218 | 196–252 | 1% | 17% | 82% | 220 |
| Alkmaar | Noord-Holland | 55.085 | 187 | 168–214 | 7% | 43% | 51% | 189 |
| Almelo | Overijssel | 35.120 | 185 | 159–221 | 11% | 41% | 49% | 187 |
| Almere | Flevoland | 96.338 | 210 | 188–240 | 1% | 22% | 77% | 212 |
| Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | 52.341 | 198 | 171–230 | 5% | 35% | 61% | 200 |
| Alphen-Chaam | Noord-Brabant | 4.683 | 234 | 203–282 | <1% | 13% | 87% | 236 |
| Altena | Noord-Brabant | 24.103 | 210 | 186–245 | 2% | 24% | 75% | 212 |
| Ameland | Fryslân | 1.961 | 204 | 174–241 | 8% | 31% | 62% | 206 |
| Amersfoort | Utrecht | 73.041 | 205 | 182–238 | 3% | 27% | 70% | 206 |
| Amstelveen | Noord-Holland | 44.040 | 208 | 188–240 | 1% | 23% | 76% | 209 |
| Amsterdam | Noord-Holland | 498.631 | 186 | 172–206 | 4% | 49% | 47% | 186 |
| Apeldoorn | Gelderland | 76.813 | 198 | 173–228 | 5% | 34% | 61% | 200 |
| Arnhem | Gelderland | 82.063 | 183 | 159–214 | 12% | 41% | 46% | 185 |
| Assen | Drenthe | 34.267 | 192 | 166–227 | 10% | 34% | 55% | 194 |
| Asten | Noord-Brabant | 7.633 | 229 | 197–274 | 1% | 16% | 83% | 231 |
| Baarle-Nassau | Noord-Brabant | 3.148 | 221 | 194–268 | <1% | 20% | 80% | 223 |
| Baarn | Utrecht | 12.139 | 195 | 177–228 | 2% | 37% | 61% | 197 |
| Barendrecht | Zuid-Holland | 20.104 | 222 | 201–248 | <1% | 13% | 87% | 223 |
| Barneveld | Gelderland | 25.207 | 227 | 198–261 | <1% | 16% | 83% | 229 |
| Beek (L.) | Limburg | 7.582 | 197 | 175–232 | 5% | 36% | 60% | 199 |
| Beekdaelen | Limburg | 16.953 | 206 | 178–249 | 3% | 30% | 67% | 208 |
| Beesel | Limburg | 6.277 | 205 | 181–235 | 2% | 30% | 68% | 207 |
| Berg en Dal | Gelderland | 16.451 | 206 | 184–237 | 2% | 25% | 73% | 208 |
| Bergeijk | Noord-Brabant | 8.736 | 237 | 203–289 | <1% | 12% | 88% | 239 |
| Bergen (L.) | Limburg | 5.927 | 212 | 188–248 | <1% | 23% | 77% | 214 |
| Bergen (NH.) | Noord-Holland | 15.594 | 215 | 188–249 | 2% | 22% | 76% | 216 |
| Bergen op Zoom | Noord-Brabant | 32.596 | 194 | 169–226 | 7% | 34% | 59% | 196 |
| Berkelland | Gelderland | 20.071 | 213 | 185–255 | 2% | 24% | 74% | 215 |
| Bernheze | Noord-Brabant | 13.850 | 236 | 204–278 | <1% | 13% | 87% | 238 |
| Best | Noord-Brabant | 14.009 | 228 | 195–267 | 1% | 18% | 81% | 230 |
| Beuningen | Gelderland | 11.626 | 210 | 184–253 | 1% | 26% | 73% | 212 |
| Beverwijk | Noord-Holland | 20.284 | 181 | 160–209 | 9% | 48% | 44% | 182 |
| Bladel | Noord-Brabant | 9.416 | 224 | 196–266 | <1% | 18% | 82% | 226 |
| Blaricum | Noord-Holland | 5.375 | 251 | 212–313 | 0% | 8% | 93% | 253 |
| Bloemendaal | Noord-Holland | 10.483 | 241 | 201–314 | 0% | 13% | 87% | 242 |
| Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | 15.388 | 212 | 185–251 | 2% | 24% | 74% | 214 |
| Boekel | Noord-Brabant | 4.900 | 235 | 206–280 | <1% | 11% | 89% | 237 |
| Borger-Odoorn | Drenthe | 11.650 | 202 | 175–244 | 6% | 30% | 64% | 204 |
| Borne | Overijssel | 10.760 | 218 | 188–260 | 1% | 22% | 76% | 220 |
| Borsele | Zeeland | 10.263 | 207 | 181–241 | 4% | 27% | 70% | 209 |
| Boxtel | Noord-Brabant | 15.187 | 211 | 184–247 | 2% | 25% | 73% | 213 |
| Breda | Noord-Brabant | 90.081 | 199 | 176–230 | 4% | 33% | 63% | 201 |
| Bronckhorst | Gelderland | 16.599 | 223 | 196–262 | <1% | 17% | 82% | 225 |
| Brummen | Gelderland | 10.079 | 206 | 180–241 | 3% | 28% | 69% | 208 |
| Brunssum | Limburg | 14.754 | 177 | 153–207 | 16% | 44% | 41% | 178 |
| Bunnik | Utrecht | 6.910 | 222 | 200–253 | 0% | 15% | 85% | 224 |
| Bunschoten | Utrecht | 9.210 | 208 | 183–242 | 1% | 27% | 72% | 210 |
| Buren | Gelderland | 11.275 | 228 | 198–265 | <1% | 17% | 83% | 230 |
| Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | 32.540 | 184 | 165–214 | 6% | 47% | 48% | 186 |
| Castricum | Noord-Holland | 17.033 | 213 | 189–245 | <1% | 22% | 78% | 214 |
| Coevorden | Drenthe | 16.046 | 200 | 174–233 | 6% | 29% | 65% | 202 |
| Cranendonck | Noord-Brabant | 9.406 | 217 | 190–258 | 1% | 20% | 79% | 219 |
| Culemborg | Gelderland | 13.649 | 209 | 183–242 | 4% | 24% | 72% | 211 |
| Dalfsen | Overijssel | 12.810 | 232 | 201–276 | <1% | 13% | 86% | 234 |
| Dantumadiel | Fryslân | 8.310 | 200 | 176–236 | 6% | 30% | 64% | 202 |
| De Bilt | Utrecht | 19.915 | 209 | 186–249 | 1% | 27% | 72% | 211 |
| De Fryske Marren | Fryslân | 23.980 | 207 | 180–245 | 5% | 26% | 69% | 209 |
| De Ronde Venen | Utrecht | 19.067 | 220 | 195–253 | <1% | 17% | 83% | 222 |
| De Wolden | Drenthe | 10.631 | 226 | 195–272 | 1% | 18% | 81% | 228 |
| Delft | Zuid-Holland | 55.085 | 173 | 152–200 | 17% | 49% | 34% | 174 |
| Den Helder | Noord-Holland | 29.021 | 174 | 149–199 | 19% | 46% | 34% | 176 |
| Deurne | Noord-Brabant | 14.740 | 225 | 197–266 | <1% | 17% | 83% | 227 |
| Deventer | Overijssel | 49.454 | 193 | 167–228 | 10% | 35% | 55% | 195 |
| Diemen | Noord-Holland | 16.313 | 201 | 177–226 | 10% | 25% | 65% | 203 |
| Dijk en Waard | Noord-Holland | 39.686 | 211 | 186–243 | <1% | 25% | 75% | 213 |
| Dinkelland | Overijssel | 11.540 | 232 | 198–282 | 1% | 16% | 82% | 234 |
| Doesburg | Gelderland | 5.500 | 196 | 171–223 | 5% | 37% | 58% | 198 |
| Doetinchem | Gelderland | 27.909 | 200 | 175–233 | 7% | 28% | 64% | 202 |
| Dongen | Noord-Brabant | 12.056 | 206 | 179–243 | 3% | 28% | 69% | 208 |
| Dordrecht | Zuid-Holland | 58.126 | 179 | 154–208 | 17% | 43% | 41% | 180 |
| Drechterland | Noord-Holland | 8.814 | 224 | 195–258 | <1% | 18% | 81% | 226 |
| Drimmelen | Noord-Brabant | 12.588 | 211 | 187–247 | <1% | 24% | 76% | 213 |
| Dronten | Flevoland | 19.383 | 223 | 195–250 | 2% | 16% | 82% | 225 |
| Druten | Gelderland | 8.946 | 215 | 187–253 | 2% | 23% | 76% | 217 |
| Duiven | Gelderland | 11.017 | 209 | 186–238 | 1% | 25% | 74% | 211 |
| Echt-Susteren | Limburg | 15.393 | 208 | 181–250 | 3% | 28% | 69% | 210 |
| Edam-Volendam | Noord-Holland | 16.242 | 212 | 184–244 | 2% | 25% | 73% | 213 |
| Ede | Gelderland | 53.191 | 205 | 182–238 | 2% | 28% | 70% | 206 |
| Eemnes | Utrecht | 4.417 | 225 | 200–253 | 0% | 13% | 87% | 227 |
| Eemsdelta | Groningen | 23.699 | 191 | 160–225 | 12% | 35% | 53% | 192 |
| Eersel | Noord-Brabant | 8.967 | 233 | 206–279 | <1% | 11% | 89% | 235 |
| Eijsden-Margraten | Limburg | 11.973 | 225 | 193–270 | 2% | 17% | 81% | 227 |
| Eindhoven | Noord-Brabant | 124.033 | 192 | 171–222 | 6% | 38% | 56% | 194 |
| Elburg | Gelderland | 9.891 | 207 | 181–237 | 4% | 26% | 70% | 209 |
| Emmen | Drenthe | 50.943 | 191 | 166–227 | 9% | 37% | 55% | 193 |
| Enkhuizen | Noord-Holland | 8.954 | 186 | 162–216 | 8% | 42% | 50% | 188 |
| Enschede | Overijssel | 78.746 | 182 | 155–214 | 14% | 40% | 46% | 183 |
| Epe | Gelderland | 15.269 | 210 | 186–246 | 2% | 24% | 75% | 212 |
| Ermelo | Gelderland | 12.233 | 211 | 186–243 | 2% | 24% | 74% | 213 |
| Etten-Leur | Noord-Brabant | 20.558 | 207 | 184–239 | 2% | 25% | 73% | 209 |
| Geertruidenberg | Noord-Brabant | 10.246 | 205 | 181–229 | 1% | 28% | 70% | 206 |
| Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | 18.573 | 209 | 185–241 | <1% | 25% | 74% | 211 |
| Gemert-Bakel | Noord-Brabant | 13.460 | 224 | 195–271 | <1% | 16% | 84% | 226 |
| Gennep | Limburg | 8.084 | 213 | 187–250 | 2% | 22% | 76% | 215 |
| Gilze en Rijen | Noord-Brabant | 11.977 | 209 | 186–238 | <1% | 24% | 75% | 211 |
| Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | 23.225 | 199 | 173–235 | 6% | 31% | 62% | 201 |
| Goes | Zeeland | 19.726 | 192 | 165–229 | 9% | 37% | 54% | 194 |
| Goirle | Noord-Brabant | 11.012 | 216 | 189–252 | <1% | 22% | 78% | 218 |
| Gooise Meren | Noord-Holland | 28.221 | 206 | 181–252 | 3% | 30% | 68% | 208 |
| Gorinchem | Zuid-Holland | 18.346 | 193 | 166–226 | 10% | 34% | 57% | 195 |
| Gouda | Zuid-Holland | 36.338 | 182 | 161–210 | 10% | 45% | 45% | 184 |
| Groningen | Groningen | 126.165 | 174 | 154–205 | 13% | 50% | 37% | 176 |
| Gulpen-Wittem | Limburg | 6.944 | 208 | 179–254 | 4% | 29% | 68% | 210 |
| Haaksbergen | Overijssel | 10.748 | 211 | 184–250 | 4% | 23% | 73% | 213 |
| Haarlem | Noord-Holland | 80.718 | 192 | 174–216 | 4% | 39% | 58% | 194 |
| Haarlemmermeer | Noord-Holland | 69.921 | 214 | 192–247 | 1% | 18% | 81% | 216 |
| Halderberge | Noord-Brabant | 14.140 | 212 | 190–247 | 2% | 20% | 78% | 214 |
| Hardenberg | Overijssel | 26.976 | 217 | 187–253 | 4% | 21% | 75% | 219 |
| Harderwijk | Gelderland | 22.560 | 203 | 178–239 | 4% | 31% | 66% | 205 |
| Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | 7.957 | 195 | 168–227 | 5% | 36% | 58% | 197 |
| Harlingen | Fryslân | 8.139 | 191 | 169–216 | 8% | 37% | 54% | 193 |
| Hattem | Gelderland | 5.603 | 212 | 184–250 | 2% | 26% | 72% | 214 |
| Heemskerk | Noord-Holland | 18.142 | 203 | 177–230 | 4% | 29% | 68% | 205 |
| Heemstede | Noord-Holland | 12.991 | 219 | 193–261 | <1% | 21% | 79% | 221 |
| Heerde | Gelderland | 8.492 | 208 | 183–238 | 1% | 27% | 72% | 210 |
| Heerenveen | Fryslân | 24.467 | 198 | 168–239 | 8% | 33% | 60% | 200 |
| Heerlen | Limburg | 46.874 | 171 | 147–198 | 21% | 45% | 34% | 172 |
| Heeze-Leende | Noord-Brabant | 7.487 | 240 | 209–283 | <1% | 9% | 91% | 242 |
| Heiloo | Noord-Holland | 11.505 | 214 | 191–246 | <1% | 18% | 81% | 216 |
| Hellendoorn | Overijssel | 15.248 | 207 | 181–235 | 1% | 28% | 71% | 209 |
| Helmond | Noord-Brabant | 43.691 | 199 | 176–236 | 5% | 32% | 63% | 201 |
| Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | 13.186 | 215 | 188–247 | 2% | 22% | 76% | 217 |
| Hengelo (O.) | Overijssel | 40.881 | 188 | 163–222 | 10% | 39% | 51% | 189 |
| Het Hogeland | Groningen | 22.803 | 197 | 169–235 | 9% | 33% | 59% | 199 |
| Heumen | Gelderland | 7.574 | 228 | 200–261 | <1% | 12% | 88% | 230 |
| Heusden | Noord-Brabant | 20.332 | 219 | 194–257 | <1% | 19% | 81% | 221 |
| Hillegom | Zuid-Holland | 10.621 | 204 | 181–233 | 2% | 29% | 69% | 206 |
| Hilvarenbeek | Noord-Brabant | 7.293 | 233 | 206–272 | <1% | 11% | 89% | 235 |
| Hilversum | Noord-Holland | 44.337 | 191 | 170–218 | 5% | 40% | 55% | 192 |
| Hoeksche Waard | Zuid-Holland | 40.576 | 203 | 180–235 | 2% | 30% | 68% | 205 |
| Hof van Twente | Overijssel | 15.993 | 218 | 188–264 | 4% | 20% | 76% | 220 |
| Hollands Kroon | Noord-Holland | 22.068 | 209 | 181–243 | 3% | 26% | 71% | 211 |
| Hoogeveen | Drenthe | 25.973 | 190 | 163–224 | 10% | 38% | 52% | 192 |
| Hoorn | Noord-Holland | 35.478 | 198 | 172–224 | 4% | 35% | 62% | 199 |
| Horst aan de Maas | Limburg | 19.380 | 224 | 194–261 | 1% | 18% | 80% | 226 |
| Houten | Utrecht | 21.932 | 230 | 201–260 | <1% | 13% | 86% | 232 |
| Huizen | Noord-Holland | 19.495 | 203 | 178–227 | 2% | 31% | 67% | 205 |
| Hulst | Zeeland | 13.962 | 201 | 173–241 | 6% | 31% | 63% | 203 |
| IJsselstein | Utrecht | 14.638 | 213 | 189–240 | 1% | 21% | 78% | 215 |
| Kaag en Braassem | Zuid-Holland | 12.888 | 219 | 194–250 | <1% | 18% | 82% | 221 |
| Kampen | Overijssel | 24.182 | 202 | 171–242 | 9% | 28% | 63% | 204 |
| Kapelle | Zeeland | 5.782 | 208 | 181–241 | 3% | 27% | 70% | 210 |
| Katwijk | Zuid-Holland | 28.088 | 203 | 181–229 | 3% | 28% | 69% | 205 |
| Kerkrade | Limburg | 24.327 | 180 | 154–213 | 15% | 40% | 45% | 182 |
| Koggenland | Noord-Holland | 10.267 | 217 | 186–260 | 2% | 23% | 75% | 219 |
| Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | 12.833 | 197 | 179–221 | 3% | 30% | 68% | 199 |
| Krimpenerwaard | Zuid-Holland | 24.907 | 201 | 178–233 | 4% | 29% | 67% | 203 |
| Laarbeek | Noord-Brabant | 10.167 | 221 | 197–265 | <1% | 16% | 83% | 223 |
| Land van Cuijk | Noord-Brabant | 41.856 | 215 | 189–253 | 2% | 22% | 77% | 217 |
| Landgraaf | Limburg | 18.342 | 187 | 164–217 | 9% | 40% | 51% | 189 |
| Landsmeer | Noord-Holland | 4.959 | 213 | 194–246 | <1% | 17% | 83% | 215 |
| Lansingerland | Zuid-Holland | 26.259 | 232 | 204–267 | <1% | 12% | 88% | 234 |
| Laren (NH.) | Noord-Holland | 5.519 | 238 | 204–297 | 0% | 13% | 87% | 240 |
| Leeuwarden | Fryslân | 66.736 | 173 | 146–213 | 23% | 38% | 39% | 175 |
| Leiden | Zuid-Holland | 66.270 | 183 | 162–208 | 9% | 46% | 45% | 184 |
| Leiderdorp | Zuid-Holland | 12.799 | 202 | 184–227 | 1% | 29% | 70% | 204 |
| Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | 38.678 | 191 | 165–223 | 6% | 40% | 54% | 193 |
| Lelystad | Flevoland | 36.549 | 206 | 181–238 | 3% | 27% | 70% | 208 |
| Leudal | Limburg | 16.473 | 219 | 188–264 | 1% | 22% | 77% | 221 |
| Leusden | Utrecht | 14.004 | 218 | 194–248 | <1% | 15% | 84% | 220 |
| Lingewaard | Gelderland | 21.071 | 215 | 189–251 | 1% | 22% | 77% | 217 |
| Lisse | Zuid-Holland | 10.895 | 206 | 184–227 | 1% | 26% | 73% | 207 |
| Lochem | Gelderland | 15.792 | 226 | 195–269 | 2% | 17% | 81% | 228 |
| Loon op Zand | Noord-Brabant | 10.701 | 209 | 187–243 | <1% | 23% | 76% | 211 |
| Lopik | Utrecht | 6.035 | 216 | 191–250 | <1% | 20% | 79% | 218 |
| Losser | Overijssel | 10.324 | 217 | 186–263 | 3% | 22% | 75% | 219 |
| Maasdriel | Gelderland | 10.662 | 228 | 202–268 | <1% | 13% | 87% | 230 |
| Maasgouw | Limburg | 11.422 | 214 | 185–257 | 1% | 25% | 74% | 216 |
| Maashorst | Noord-Brabant | 26.812 | 219 | 189–258 | 3% | 21% | 76% | 221 |
| Maassluis | Zuid-Holland | 16.974 | 194 | 167–220 | 8% | 36% | 56% | 195 |
| Maastricht | Limburg | 67.115 | 181 | 158–209 | 14% | 44% | 43% | 182 |
| Medemblik | Noord-Holland | 19.765 | 216 | 188–250 | 1% | 22% | 77% | 218 |
| Meerssen | Limburg | 8.703 | 211 | 182–247 | 2% | 27% | 71% | 213 |
| Meierijstad | Noord-Brabant | 37.652 | 222 | 193–261 | 1% | 18% | 81% | 224 |
| Meppel | Drenthe | 17.277 | 190 | 160–229 | 10% | 38% | 52% | 191 |
| Middelburg (Z.) | Zeeland | 25.243 | 186 | 157–219 | 12% | 38% | 49% | 188 |
| Midden-Delfland | Zuid-Holland | 8.221 | 218 | 196–252 | <1% | 16% | 84% | 219 |
| Midden-Drenthe | Drenthe | 14.930 | 217 | 188–257 | 2% | 21% | 77% | 219 |
| Midden-Groningen | Groningen | 28.904 | 191 | 164–231 | 10% | 36% | 54% | 193 |
| Moerdijk | Noord-Brabant | 17.318 | 204 | 180–237 | 3% | 29% | 69% | 206 |
| Molenlanden | Zuid-Holland | 18.349 | 209 | 186–246 | 2% | 24% | 75% | 211 |
| Montferland | Gelderland | 16.567 | 206 | 180–239 | 4% | 27% | 70% | 207 |
| Montfoort | Utrecht | 5.836 | 213 | 187–243 | 2% | 22% | 76% | 215 |
| Mook en Middelaar | Limburg | 3.902 | 223 | 198–260 | <1% | 13% | 87% | 225 |
| Neder-Betuwe | Gelderland | 9.515 | 213 | 185–247 | 2% | 24% | 74% | 215 |
| Nederweert | Limburg | 7.745 | 234 | 203–279 | <1% | 12% | 87% | 236 |
| Nieuwegein | Utrecht | 32.944 | 194 | 174–218 | 2% | 39% | 59% | 196 |
| Nieuwkoop | Zuid-Holland | 12.240 | 218 | 193–253 | <1% | 18% | 81% | 219 |
| Nijkerk | Gelderland | 18.941 | 220 | 196–254 | <1% | 18% | 82% | 222 |
| Nijmegen | Gelderland | 88.891 | 193 | 173–222 | 4% | 38% | 58% | 195 |
| Nissewaard | Zuid-Holland | 40.906 | 185 | 163–208 | 8% | 44% | 48% | 187 |
| Noardeast-Fryslân | Fryslân | 20.872 | 197 | 168–233 | 9% | 31% | 60% | 199 |
| Noord-Beveland | Zeeland | 4.925 | 190 | 163–228 | 12% | 34% | 54% | 192 |
| Noordenveld | Drenthe | 14.673 | 213 | 188–248 | 2% | 22% | 77% | 215 |
| Noordoostpolder | Flevoland | 21.992 | 205 | 177–239 | 4% | 28% | 68% | 207 |
| Noordwijk | Zuid-Holland | 21.715 | 205 | 184–243 | 2% | 27% | 71% | 207 |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | 10.875 | 237 | 209–271 | 0% | 7% | 93% | 239 |
| Nunspeet | Gelderland | 11.997 | 217 | 191–246 | 1% | 20% | 79% | 219 |
| Oegstgeest | Zuid-Holland | 11.410 | 224 | 198–268 | 2% | 15% | 83% | 225 |
| Oirschot | Noord-Brabant | 8.685 | 229 | 199–272 | <1% | 16% | 84% | 231 |
| Oisterwijk | Noord-Brabant | 14.832 | 222 | 198–258 | <1% | 15% | 85% | 224 |
| Oldambt | Groningen | 19.221 | 185 | 156–223 | 13% | 38% | 49% | 187 |
| Oldebroek | Gelderland | 9.909 | 213 | 186–250 | 3% | 22% | 75% | 215 |
| Oldenzaal | Overijssel | 15.088 | 203 | 177–238 | 4% | 31% | 66% | 205 |
| Olst-Wijhe | Overijssel | 8.418 | 216 | 189–259 | 2% | 21% | 77% | 218 |
| Ommen | Overijssel | 8.058 | 222 | 191–267 | 3% | 19% | 78% | 224 |
| Oost Gelre | Gelderland | 13.417 | 209 | 178–249 | 4% | 28% | 68% | 211 |
| Oosterhout | Noord-Brabant | 26.929 | 207 | 185–237 | 3% | 24% | 73% | 209 |
| Ooststellingwerf | Fryslân | 11.634 | 193 | 168–226 | 7% | 37% | 56% | 195 |
| Oostzaan | Noord-Holland | 4.162 | 210 | 195–240 | <1% | 17% | 83% | 212 |
| Opmeer | Noord-Holland | 5.367 | 207 | 182–245 | 1% | 28% | 71% | 209 |
| Opsterland | Fryslân | 13.570 | 209 | 178–253 | 4% | 28% | 68% | 211 |
| Oss | Noord-Brabant | 42.833 | 210 | 180–244 | 4% | 28% | 69% | 212 |
| Oude IJsselstreek | Gelderland | 17.828 | 206 | 180–239 | 3% | 28% | 69% | 208 |
| Ouder-Amstel | Noord-Holland | 6.850 | 221 | 193–249 | <1% | 18% | 82% | 223 |
| Oudewater | Utrecht | 4.623 | 206 | 181–243 | 2% | 28% | 70% | 208 |
| Overbetuwe | Gelderland | 20.884 | 219 | 188–259 | 2% | 22% | 77% | 221 |
| Papendrecht | Zuid-Holland | 14.694 | 193 | 171–219 | 6% | 36% | 58% | 195 |
| Peel en Maas | Limburg | 19.351 | 222 | 195–261 | <1% | 17% | 82% | 224 |
| Pekela | Groningen | 5.882 | 182 | 158–218 | 13% | 42% | 45% | 184 |
| Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | 23.638 | 230 | 204–263 | <1% | 11% | 89% | 232 |
| Purmerend | Noord-Holland | 43.965 | 203 | 182–227 | 2% | 28% | 70% | 205 |
| Putten | Gelderland | 10.467 | 217 | 189–259 | <1% | 23% | 77% | 219 |
| Raalte | Overijssel | 16.907 | 225 | 199–265 | <1% | 15% | 84% | 227 |
| Reimerswaal | Zeeland | 9.543 | 191 | 162–226 | 12% | 35% | 53% | 193 |
| Renkum | Gelderland | 15.398 | 198 | 176–235 | 6% | 33% | 62% | 200 |
| Renswoude | Utrecht | 2.281 | 237 | 207–271 | 1% | 10% | 89% | 239 |
| Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | 6.047 | 231 | 203–274 | <1% | 14% | 86% | 233 |
| Rheden | Gelderland | 21.431 | 187 | 163–216 | 10% | 41% | 50% | 188 |
| Rhenen | Utrecht | 8.431 | 209 | 183–244 | 3% | 24% | 72% | 210 |
| Ridderkerk | Zuid-Holland | 21.992 | 188 | 160–212 | 9% | 40% | 52% | 189 |
| Rijssen-Holten | Overijssel | 15.583 | 214 | 183–250 | 2% | 26% | 72% | 215 |
| Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | 30.948 | 179 | 157–212 | 13% | 45% | 42% | 181 |
| Roerdalen | Limburg | 10.072 | 208 | 181–249 | 2% | 28% | 70% | 210 |
| Roermond | Limburg | 30.182 | 193 | 168–228 | 6% | 38% | 56% | 195 |
| Roosendaal | Noord-Brabant | 36.307 | 191 | 167–221 | 7% | 38% | 54% | 193 |
| Rotterdam | Zuid-Holland | 332.653 | 178 | 157–198 | 14% | 49% | 38% | 179 |
| Rozendaal | Gelderland | 709 | 286 | 246–333 | 0% | 2% | 98% | 288 |
| Rucphen | Noord-Brabant | 10.477 | 216 | 194–259 | <1% | 18% | 81% | 218 |
| 's-Gravenhage | Zuid-Holland | 275.646 | 177 | 154–209 | 16% | 45% | 40% | 178 |
| 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | 78.319 | 201 | 177–234 | 3% | 31% | 66% | 203 |
| Schagen | Noord-Holland | 22.260 | 208 | 183–242 | 2% | 26% | 72% | 210 |
| Scherpenzeel | Gelderland | 4.380 | 213 | 191–238 | <1% | 20% | 80% | 215 |
| Schiedam | Zuid-Holland | 38.807 | 170 | 147–200 | 21% | 45% | 34% | 171 |
| Schiermonnikoog | Fryslân | 613 | 200 | 173–228 | 6% | 32% | 62% | 202 |
| Schouwen-Duiveland | Zeeland | 17.153 | 207 | 181–241 | 5% | 24% | 70% | 209 |
| Simpelveld | Limburg | 5.140 | 198 | 165–236 | 12% | 29% | 59% | 200 |
| Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | 12.746 | 232 | 203–273 | <1% | 12% | 88% | 234 |
| Sittard-Geleen | Limburg | 47.821 | 187 | 161–217 | 12% | 38% | 50% | 188 |
| Sliedrecht | Zuid-Holland | 11.466 | 184 | 162–210 | 9% | 45% | 47% | 186 |
| Sluis | Zeeland | 14.213 | 194 | 167–230 | 9% | 34% | 57% | 196 |
| Smallingerland | Fryslân | 26.784 | 194 | 167–229 | 9% | 33% | 58% | 196 |
| Soest | Utrecht | 21.697 | 206 | 179–238 | 4% | 30% | 66% | 208 |
| Someren | Noord-Brabant | 8.696 | 230 | 200–274 | <1% | 14% | 86% | 232 |
| Son en Breugel | Noord-Brabant | 7.664 | 236 | 213–271 | 0% | 8% | 92% | 238 |
| Stadskanaal | Groningen | 15.191 | 183 | 158–210 | 10% | 44% | 46% | 185 |
| Staphorst | Overijssel | 6.511 | 254 | 210–301 | 1% | 12% | 87% | 256 |
| Stede Broec | Noord-Holland | 9.690 | 207 | 181–234 | 1% | 29% | 70% | 209 |
| Steenbergen | Noord-Brabant | 10.989 | 202 | 177–235 | 4% | 30% | 67% | 204 |
| Steenwijkerland | Overijssel | 20.753 | 205 | 171–243 | 7% | 30% | 63% | 207 |
| Stein (L.) | Limburg | 11.934 | 199 | 175–231 | 5% | 33% | 62% | 201 |
| Stichtse Vecht | Utrecht | 29.140 | 206 | 184–237 | 2% | 29% | 70% | 208 |
| Súdwest-Fryslân | Fryslân | 42.880 | 198 | 168–237 | 9% | 32% | 59% | 199 |
| Terneuzen | Zeeland | 28.284 | 181 | 157–218 | 14% | 41% | 46% | 183 |
| Terschelling | Fryslân | 2.359 | 204 | 181–233 | 4% | 26% | 70% | 206 |
| Texel | Noord-Holland | 7.481 | 198 | 176–229 | 3% | 35% | 62% | 200 |
| Teylingen | Zuid-Holland | 17.016 | 211 | 187–246 | 2% | 22% | 76% | 213 |
| Tholen | Zeeland | 11.597 | 195 | 168–233 | 9% | 34% | 58% | 197 |
| Tiel | Gelderland | 18.729 | 196 | 167–226 | 8% | 32% | 59% | 198 |
| Tilburg | Noord-Brabant | 108.558 | 188 | 163–221 | 10% | 39% | 51% | 190 |
| Tubbergen | Overijssel | 9.099 | 242 | 204–289 | <1% | 13% | 86% | 244 |
| Twenterand | Overijssel | 14.216 | 213 | 187–247 | 2% | 23% | 75% | 215 |
| Tynaarlo | Drenthe | 14.966 | 219 | 189–264 | 2% | 21% | 78% | 220 |
| Tytsjerksteradiel | Fryslân | 14.397 | 203 | 176–239 | 5% | 30% | 65% | 205 |
| Uitgeest | Noord-Holland | 5.857 | 211 | 187–243 | 2% | 22% | 76% | 213 |
| Uithoorn | Noord-Holland | 13.873 | 210 | 186–241 | 1% | 26% | 73% | 212 |
| Urk | Flevoland | 7.442 | 212 | 183–242 | 4% | 24% | 73% | 214 |
| Utrecht | Utrecht | 172.950 | 195 | 175–225 | 3% | 38% | 59% | 196 |
| Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | 22.610 | 217 | 192–250 | <1% | 20% | 79% | 219 |
| Vaals | Limburg | 5.986 | 173 | 146–213 | 20% | 41% | 39% | 175 |
| Valkenburg aan de Geul | Limburg | 8.409 | 198 | 172–236 | 8% | 32% | 61% | 200 |
| Valkenswaard | Noord-Brabant | 15.545 | 213 | 190–239 | 1% | 20% | 79% | 215 |
| Veendam | Groningen | 13.365 | 179 | 154–209 | 13% | 45% | 43% | 181 |
| Veenendaal | Utrecht | 30.917 | 196 | 172–231 | 6% | 35% | 59% | 198 |
| Veere | Zeeland | 11.287 | 213 | 181–249 | 4% | 25% | 71% | 215 |
| Veldhoven | Noord-Brabant | 21.769 | 220 | 196–254 | <1% | 17% | 82% | 222 |
| Velsen | Noord-Holland | 32.527 | 188 | 163–217 | 9% | 40% | 52% | 190 |
| Venlo | Limburg | 49.710 | 192 | 167–226 | 8% | 37% | 56% | 194 |
| Venray | Limburg | 20.374 | 216 | 187–252 | 3% | 21% | 76% | 218 |
| Vijfheerenlanden | Utrecht | 26.747 | 207 | 179–242 | 5% | 27% | 69% | 209 |
| Vlaardingen | Zuid-Holland | 37.384 | 170 | 149–192 | 19% | 52% | 29% | 171 |
| Vlieland | Fryslân | 677 | 203 | 179–219 | 6% | 30% | 64% | 204 |
| Vlissingen | Zeeland | 24.210 | 174 | 147–203 | 22% | 41% | 38% | 176 |
| Voerendaal | Limburg | 5.888 | 212 | 187–249 | 2% | 22% | 76% | 214 |
| Voorne aan Zee | Zuid-Holland | 34.251 | 199 | 177–232 | 3% | 33% | 64% | 201 |
| Voorschoten | Zuid-Holland | 11.758 | 209 | 186–244 | 2% | 23% | 75% | 211 |
| Voorst | Gelderland | 10.956 | 220 | 195–261 | <1% | 18% | 81% | 222 |
| Vught | Noord-Brabant | 14.465 | 223 | 199–264 | <1% | 14% | 86% | 225 |
| Waadhoeke | Fryslân | 21.585 | 195 | 165–235 | 10% | 32% | 57% | 197 |
| Waalre | Noord-Brabant | 8.260 | 232 | 207–266 | 1% | 9% | 89% | 234 |
| Waalwijk | Noord-Brabant | 23.114 | 199 | 176–228 | 4% | 31% | 65% | 201 |
| Waddinxveen | Zuid-Holland | 14.692 | 210 | 178–249 | 5% | 27% | 69% | 212 |
| Wageningen | Gelderland | 19.233 | 185 | 161–227 | 14% | 38% | 48% | 186 |
| Wassenaar | Zuid-Holland | 12.535 | 225 | 198–283 | <1% | 17% | 82% | 227 |
| Waterland | Noord-Holland | 7.724 | 208 | 181–236 | 3% | 27% | 70% | 210 |
| Weert | Limburg | 24.181 | 202 | 175–242 | 4% | 32% | 64% | 204 |
| West Betuwe | Gelderland | 21.981 | 220 | 195–257 | <1% | 18% | 82% | 222 |
| West Maas en Waal | Gelderland | 9.240 | 227 | 198–267 | 2% | 16% | 82% | 229 |
| Westerkwartier | Groningen | 28.394 | 214 | 182–255 | 4% | 25% | 71% | 216 |
| Westerveld | Drenthe | 8.865 | 226 | 198–268 | 2% | 15% | 83% | 228 |
| Westervoort | Gelderland | 6.905 | 195 | 177–218 | 1% | 36% | 63% | 197 |
| Westerwolde | Groningen | 12.013 | 188 | 156–230 | 15% | 34% | 51% | 190 |
| Westland | Zuid-Holland | 49.605 | 210 | 186–247 | 1% | 25% | 74% | 212 |
| Weststellingwerf | Fryslân | 12.127 | 199 | 172–236 | 7% | 32% | 61% | 201 |
| Wierden | Overijssel | 10.580 | 222 | 191–261 | 1% | 19% | 80% | 224 |
| Wijchen | Gelderland | 19.113 | 211 | 186–245 | 2% | 24% | 74% | 213 |
| Wijdemeren | Noord-Holland | 11.073 | 213 | 189–247 | <1% | 22% | 78% | 215 |
| Wijk bij Duurstede | Utrecht | 10.457 | 210 | 186–240 | <1% | 26% | 74% | 212 |
| Winterswijk | Gelderland | 13.553 | 191 | 163–231 | 10% | 38% | 53% | 193 |
| Woensdrecht | Noord-Brabant | 10.279 | 204 | 180–240 | 3% | 30% | 68% | 206 |
| Woerden | Utrecht | 23.507 | 206 | 184–238 | 2% | 26% | 73% | 208 |
| Wormerland | Noord-Holland | 7.189 | 201 | 181–229 | 1% | 31% | 68% | 203 |
| Woudenberg | Utrecht | 5.883 | 222 | 195–260 | <1% | 17% | 82% | 224 |
| Zaanstad | Noord-Holland | 74.565 | 191 | 167–216 | 6% | 39% | 54% | 192 |
| Zaltbommel | Gelderland | 12.583 | 216 | 192–250 | <1% | 20% | 79% | 218 |
| Zandvoort | Noord-Holland | 9.381 | 189 | 163–221 | 6% | 42% | 52% | 190 |
| Zeewolde | Flevoland | 10.041 | 227 | 203–254 | 0% | 8% | 92% | 229 |
| Zeist | Utrecht | 30.641 | 206 | 178–239 | 3% | 34% | 64% | 208 |
| Zevenaar | Gelderland | 21.191 | 201 | 174–232 | 4% | 33% | 63% | 203 |
| Zoetermeer | Zuid-Holland | 58.778 | 198 | 171–229 | 8% | 31% | 61% | 200 |
| Zoeterwoude | Zuid-Holland | 4.579 | 210 | 193–234 | <1% | 18% | 82% | 212 |
| Zuidplas | Zuid-Holland | 20.164 | 214 | 183–257 | 2% | 27% | 72% | 216 |
| Zundert | Noord-Brabant | 10.332 | 227 | 199–271 | <1% | 16% | 84% | 229 |
| Zutphen | Gelderland | 23.785 | 192 | 168–225 | 8% | 37% | 56% | 194 |
| Zwartewaterland | Overijssel | 9.430 | 211 | 176–249 | 6% | 26% | 68% | 213 |
| Zwijndrecht | Zuid-Holland | 20.685 | 181 | 163–209 | 11% | 46% | 44% | 183 |
| Zwolle | Overijssel | 62.633 | 197 | 171–229 | 6% | 35% | 59% | 199 |
Klik op een kop om te sorteren. Middelste woning: de helft van de woningen heeft meer punten, de helft minder. Sociaal, midden en vrij: aandeel van de woningen met de regels van 2026. Download de tabel (csv)
Wat is dit, en hoe hebben we het berekend?
- Een schatting over alle woningen. Het gaat om alle woningen in de gemeente, koop en huur, niet alleen huurwoningen. De vraag is: hoeveel punten zou deze woning hebben als hij verhuurd werd?
- Per woning uitgerekend. Voor elke woning hebben we de punten uitgerekend met hetzelfde rekenprogramma als de WWS-check, met de regels uit de wet en het beleidsboek. Daarna kijken we per gemeente naar de middelste woning en naar de helft van de woningen in het midden.
- Wat we per woning weten: de oppervlakte en het bouwjaar uit de BAG van het Kadaster, of het een eengezinswoning of een appartement is, het energielabel van het gebouw uit de open labelkaart van het RIVM, en de gemiddelde WOZ-waarde van de buurt van het CBS.
- Vaste aannames. De keuken, het sanitair en de buitenruimte hebben we niet gezien. We rekenen voor elke woning met dezelfde aannames: alle kamers verwarmd, één badkamer, een los toilet vanaf 60 m², een tuin van 15 tot 35 m² bij een eengezinswoning of een balkon bij een appartement, geen parkeerplek. We rekenen met een eenvoudige en een ruime keuken en nemen het midden.
- De WOZ-waarde is een gemiddelde. Elke woning krijgt de gemiddelde WOZ-waarde van zijn buurt (peildatum 1 januari 2024, de nieuwste van het CBS). Een klein appartement in een dure buurt krijgt daardoor te veel punten, een groot huis te weinig.
- Het energielabel. Per gebouw staat één label op de kaart, zonder datum. We nemen aan dat het geldig is. Op elke gemeentepagina staat ook wat er gebeurt als het label niet meetelt; de echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
- Weggelaten: woningen kleiner dan 15 m² en groter dan 1.000 m², en losse kamers. Woonplaatsen staan er alleen in met minstens 25 woningen. Er zijn geen pagina's per buurt.
- Per woning kan het tientallen punten schelen. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast.
Bronnen
- CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026): gemiddelde WOZ-waarde per buurt, aandeel huurwoningen. Licentie CC BY 4.0. Bron: CBS. Bekijk de tabel
- CBS, Wijk- en buurtkaart 2025 (via PDOK, bijgewerkt 3 juni 2026): om elke woning in een buurt te plaatsen. Licentie CC BY 4.0. Bron: CBS, Kadaster.
- CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED): gemeente en provincie. Licentie CC BY 4.0. Bron: CBS.
- Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen (BAG) via PDOK, stand 1 november 2026: oppervlakte, bouwjaar, gebouw. Licentie CC0.
- RIVM, Energielabels van gebouwen (Atlas Leefomgeving, uit de energielabelregistratie van RVO), 7 oktober 2026. Licentie Public Domain Mark.
- Eigen meetarchief van AG Vastgoed Media: hoe de BAG-oppervlakte zich verhoudt tot de gemeten oppervlakte.
Berekend op 2 november 2026 met de regels van 2026 (peildatum 2 november 2026) en van 2027 (peildatum 1 januari 2027). Je mag de cijfers gebruiken met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Meer over huurpunten: huurpunten berekenen · Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning? · Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten? · Hoeveel huurpunten geeft het energielabel? · alle vragen in de kennisbank
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.