Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning206punten (regels 2026)
De helft zit tussen184–237punten
Vanaf 1 januari 2027208punten, middelste woning
Doorgerekend29.140woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Stichtse Vecht hebben we 29.140 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 206 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.

Als huurwoning zou 70% van de woningen in de vrije sector vallen, 29% in de middenhuur en 2% in de sociale huur.

Het zijn vooral eengezinswoningen (73%). De middelste woning is 110 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 506.000 (peildatum 1 januari 2024). Bij zo’n hoge WOZ-waarde leveren de WOZ-punten veel op.

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 208 punten, en valt 73% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Nieuwersluis de hoogste middelste woning (283 punten) en Maarssen de laagste (201 punten).

Volgens het CBS is 35% van de woningen in Stichtse Vecht een huurwoning, en is 22% van een woningcorporatie.

Van 64% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 188 punten en is 10% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 80 buurten van Stichtse Vecht ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (43%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.

Woningen in Stichtse Vecht naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)1%417
144 tot en met 160 (middenhuur)1%391
161 tot en met 186 (middenhuur)19%5.606
187 tot en met 210 (vrije sector)43%12.450
211 tot en met 250 (vrije sector)22%6.289
meer dan 250 (vrije sector)14%3.937

Rond de grens van 186 punten: in 13 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 8.798 woningen (30%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Cronenburgh · Wijk 03 Loenen aan de Vecht3182270%100%
Polder Breukelen Proosdij · Wijk 02 Breukelen3001190%91%
Hogebrug · Wijk 01 Maarssen2883020%100%
…
Antilopespoor · Wijk 12 Maarssenbroek16179814%19%
Industrieterrein Maarssenbroek · Wijk 12 Maarssenbroek156349<1%2%
Verbindingswegen · Wijk 12 Maarssenbroek13641762%23%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Stichtse Vecht van 206 naar 208 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 70% naar 73%, sociale huur van 2% naar 1%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Utrecht en Nederland.

De middelste woning in Stichtse Vecht heeft 2 punten meer dan die in de provincie Utrecht.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Stichtse Vecht206184–2372%29%70%208
Utrecht204181–2372%30%68%206
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Maarssen17.417201180–2292%32%66%
Breukelen5.079205185–235<1%29%71%
Loenen aan de Vecht1.995214195–2630%16%84%
Kockengen1.439214189–262<1%23%77%
Tienhoven853204164–2532%37%61%
Vreeland819226199–2740%12%88%
Nigtevecht646223205–2510%10%90%
Nieuwer Ter Aa260217185–269<1%28%72%
Oud Zuilen241271213–3190%5%95%
Loenersloot216219194–262<1%19%81%
Nieuwersluis175283206–3440%14%86%

Alle woonplaatsen in Stichtse Vecht met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Stichtse Vecht en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Stichtse Vecht?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Stichtse Vecht naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Amsterdam1864%47%
De Bilt2091%72%
De Ronde Venen220<1%83%
Utrecht1953%59%
Wijdemeren213<1%78%
Woerden2062%73%

Andere gemeenten in Utrecht.

Amersfoort · Baarn · Bunnik · Bunschoten · Eemnes · Houten · IJsselstein · Leusden · Lopik · Montfoort · Nieuwegein · Oudewater · Renswoude · Rhenen · Soest · Utrechtse Heuvelrug · Veenendaal · Vijfheerenlanden · Wijk bij Duurstede · Woudenberg · Zeist

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.