Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning208punten (regels 2026)
De helft zit tussen188–240punten
Vanaf 1 januari 2027209punten, middelste woning
Doorgerekend44.040woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Amstelveen hebben we 44.040 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 208 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.

Als huurwoning zou 76% van de woningen in de vrije sector vallen, 23% in de middenhuur en 1% in de sociale huur.

Er staan eengezinswoningen (48%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 100 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 568.000 (peildatum 1 januari 2024). Bij zo’n hoge WOZ-waarde leveren de WOZ-punten veel op.

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 209 punten, en valt 78% in de vrije sector.

Volgens het CBS is 52% van de woningen in Amstelveen een huurwoning, en is 29% van een woningcorporatie.

Van 77% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 192 punten en is 8% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 45 buurten van Amstelveen ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (42%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.

Woningen in Amstelveen naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)<1%178
161 tot en met 186 (middenhuur)12%5.356
187 tot en met 210 (vrije sector)42%18.585
211 tot en met 250 (vrije sector)35%15.493
meer dan 250 (vrije sector)10%4.423

Rond de grens van 186 punten: in 6 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 7.878 woningen (18%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Middelpolder · Buitengebied Noord3871640%90%
Legmeerpolder · Buitengebied Zuid2911100%96%
Oranjebuurt · Patrimonium2913490%95%
…
Augustinuspark · Keizer Karelpark1721.568<1%32%
Uilenstede · Uilenstede, Kronenburg1621.15122%17%
Legmeer · Bovenkerk - Westwijk Noord1481780%14%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Amstelveen van 208 naar 209 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 76% naar 78%, sociale huur van 1% naar minder dan 1%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Noord-Holland en Nederland.

De middelste woning in Amstelveen heeft 13 punten meer dan die in de provincie Noord-Holland.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Amstelveen208188–2401%23%76%209
Noord-Holland195175–2244%37%59%197
Nederland198173–2326%33%61%200

De cijfers van Amstelveen en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Amstelveen?

Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Veilig huren in Amstelveen. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).

Hulp bij je huur: !WOON helpt huurders in Amstelveen gratis, met steun van de gemeente.

Links nagekeken op 3 november 2026.

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Aalsmeer223<1%83%
Amsterdam1864%47%
De Ronde Venen220<1%83%
Haarlemmermeer2141%81%
Ouder-Amstel221<1%82%
Uithoorn2101%73%

Andere gemeenten in Noord-Holland.

Alkmaar · Bergen (NH.) · Beverwijk · Blaricum · Bloemendaal · Castricum · Den Helder · Diemen · Dijk en Waard · Drechterland · Edam-Volendam · Enkhuizen · Gooise Meren · Haarlem · Heemskerk · Heemstede · Heiloo · Hilversum · Hollands Kroon · Hoorn · Huizen · Koggenland · Landsmeer · Laren (NH.) · Medemblik · Oostzaan · Opmeer · Purmerend · Schagen · Stede Broec · Texel · Uitgeest · Velsen · Waterland · Wijdemeren · Wormerland · Zaanstad · Zandvoort

In Amstelveen kom ik ook zelf meten. Inmeten in de regio Amsterdam

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.