Huurpunten per plaats · Groningen
Huurpunten in Groningen (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Groningen hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 126.165 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 13%
- Middenhuur 50%
- Vrije sector 37%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 12%
- Middenhuur 49%
- Vrije sector 39%
In Groningen hebben we 126.165 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 174 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk minder dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
De grootste groep is middenhuur: 50% van de woningen. 37% zou vrije sector zijn en 13% sociale huur.
Er staan eengezinswoningen (39%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 85 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 313.000 (peildatum 1 januari 2024).
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 176 punten, en valt 39% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Meerstad de hoogste middelste woning (291 punten) en Groningen de laagste (171 punten).
Volgens het CBS is 59% van de woningen in Groningen een huurwoning, en is 31% van een woningcorporatie.
Van 81% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 151 punten en is 44% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 118 buurten van Groningen ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (46%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | <1% | 101 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 28% | 35.532 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 46% | 57.895 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 11% | 14.112 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 9% | 11.500 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 6% | 6.881 |
Rond de grens van 186 punten: in 16 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 19.041 woningen (15%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Piccardthof · Zuidwest | 329 | 438 | 0% | 100% |
| De Zeilen · Meerstad e.o. | 319 | 288 | 0% | 100% |
| Buitengebied Haren-Zuidoost · Haren-West e.o. | 306 | 145 | 0% | 99% |
| … | ||||
| Florabuurt · Oud-Oost | 153 | 824 | 40% | 26% |
| Paddepoel-Noord · Nieuw-Noord | 152 | 3.252 | 9% | 17% |
| Zeeheldenbuurt · Oud-Zuid | 152 | 2.069 | 25% | 14% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Groningen van 174 naar 176 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 37% naar 39%, sociale huur van 13% naar 12%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Groningen en Nederland.
De middelste woning in Groningen heeft 10 punten minder dan die in de provincie Groningen.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Groningen | 174 | 154–205 | 13% | 50% | 37% | 176 |
| Groningen | 184 | 158–220 | 11% | 41% | 47% | 185 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Groningen | 111.665 | 171 | 152–197 | 14% | 53% | 32% |
| Haren Gn | 8.425 | 214 | 186–254 | 2% | 24% | 74% |
| Ten Boer | 2.113 | 203 | 177–234 | 3% | 34% | 63% |
| Meerstad | 1.506 | 291 | 272–311 | 0% | 0% | 100% |
| Glimmen | 587 | 254 | 223–312 | 0% | 5% | 95% |
| Ten Post | 422 | 215 | 193–252 | 4% | 16% | 79% |
| Onnen | 302 | 257 | 218–311 | 0% | 2% | 98% |
| Noordlaren | 250 | 271 | 226–359 | 0% | 8% | 92% |
| Garmerwolde | 227 | 226 | 186–265 | 2% | 24% | 74% |
| Thesinge | 225 | 220 | 184–271 | 4% | 22% | 74% |
| Woltersum | 179 | 197 | 168–228 | 7% | 38% | 55% |
| Harkstede GN | 79 | 222 | 181–282 | 1% | 30% | 68% |
De 12 grootste woonplaatsen in Groningen met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Groningen en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Groningen?
Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Ongewenst verhuurgedrag melden. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).
Hulp bij je huur: Steunpunt Huren Groningen helpt huurders in Groningen gratis, met steun van de gemeente.
Links nagekeken op 3 november 2026.
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Eemsdelta | 191 | 12% | 53% |
| Het Hogeland | 197 | 9% | 59% |
| Midden-Groningen | 191 | 10% | 54% |
| Noordenveld | 213 | 2% | 77% |
| Tynaarlo | 219 | 2% | 78% |
| Westerkwartier | 214 | 4% | 71% |
Andere gemeenten in Groningen.
Oldambt · Pekela · Stadskanaal · Veendam · Westerwolde
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Groningen op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.