Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning201punten (regels 2026)
De helft zit tussen177–234punten
Vanaf 1 januari 2027203punten, middelste woning
Doorgerekend78.319woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In 's-Hertogenbosch hebben we 78.319 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 201 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets meer dan in heel Nederland (198 punten).

Als huurwoning zou 66% van de woningen in de vrije sector vallen, 31% in de middenhuur en 3% in de sociale huur.

Er staan eengezinswoningen (59%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 105 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 417.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 203 punten, en valt 68% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Vinkel de hoogste middelste woning (240 punten) en 's-Hertogenbosch de laagste (194 punten).

Volgens het CBS is 47% van de woningen in 's-Hertogenbosch een huurwoning, en is 33% van een woningcorporatie.

Van 75% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 182 punten en is 14% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 94 buurten van 's-Hertogenbosch ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (35%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.

Woningen in 's-Hertogenbosch naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%32
144 tot en met 160 (middenhuur)<1%590
161 tot en met 186 (middenhuur)31%24.258
187 tot en met 210 (vrije sector)35%27.365
211 tot en met 250 (vrije sector)22%17.005
meer dan 250 (vrije sector)12%8.987

Rond de grens van 186 punten: in 29 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 33.784 woningen (43%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Vughterpoort · Binnenstad3181390%100%
De Herven · Noord3005200%97%
Bokhoven · Engelen2801260%93%
…
Vinkeloord · Vinkel16516931%34%
De Schutskamp · West1642.75017%28%
Grevelingen · Zuidoost14759040%<1%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in 's-Hertogenbosch van 201 naar 203 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 66% naar 68%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Noord-Brabant en Nederland.

De middelste woning in 's-Hertogenbosch heeft 7 punten minder dan die in de provincie Noord-Brabant.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
's-Hertogenbosch201177–2343%31%66%203
Noord-Brabant208181–2433%27%70%210
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
's-Hertogenbosch57.772194173–2194%37%59%
Rosmalen17.408230198–263<1%16%84%
Nuland2.010230205–266<1%13%86%
Vinkel1.129240203–2885%11%85%

Alle woonplaatsen in 's-Hertogenbosch met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van 's-Hertogenbosch en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in 's-Hertogenbosch?

Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Meldpunt problemen met verhuurders. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).

Links nagekeken op 3 november 2026.

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Bernheze236<1%87%
Heusden219<1%81%
Maasdriel228<1%87%
Oss2104%69%
Sint-Michielsgestel232<1%88%
Vught223<1%86%

Andere gemeenten in Noord-Brabant.

Alphen-Chaam · Altena · Asten · Baarle-Nassau · Bergeijk · Bergen op Zoom · Best · Bladel · Boekel · Boxtel · Breda · Cranendonck · Deurne · Dongen · Drimmelen · Eersel · Eindhoven · Etten-Leur · Geertruidenberg · Geldrop-Mierlo · Gemert-Bakel · Gilze en Rijen · Goirle · Halderberge · Heeze-Leende · Helmond · Hilvarenbeek · Laarbeek · Land van Cuijk · Loon op Zand · Maashorst · Meierijstad · Moerdijk · Nuenen, Gerwen en Nederwetten · Oirschot · Oisterwijk · Oosterhout · Reusel-De Mierden · Roosendaal · Rucphen · Someren · Son en Breugel · Steenbergen · Tilburg · Valkenswaard · Veldhoven · Waalre · Waalwijk · Woensdrecht · Zundert

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.