Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning209punten (regels 2026)
De helft zit tussen185–241punten
Vanaf 1 januari 2027211punten, middelste woning
Doorgerekend18.573woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Geldrop-Mierlo hebben we 18.573 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 209 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.

Als huurwoning zou 74% van de woningen in de vrije sector vallen, 25% in de middenhuur en minder dan 1% in de sociale huur. Sociale huur komt in deze schatting bijna niet voor.

Het zijn vooral eengezinswoningen (78%). De middelste woning is 117 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 416.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 211 punten, en valt 76% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Mierlo de hoogste middelste woning (229 punten) en Geldrop de laagste (203 punten).

Volgens het CBS is 35% van de woningen in Geldrop-Mierlo een huurwoning, en is 26% van een woningcorporatie.

Van 66% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 189 punten en is 8% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 13 buurten van Geldrop-Mierlo ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (56%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.

Woningen in Geldrop-Mierlo naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)0%0
161 tot en met 186 (middenhuur)7%1.232
187 tot en met 210 (vrije sector)56%10.306
211 tot en met 250 (vrije sector)26%4.822
meer dan 250 (vrije sector)12%2.200

Rond de grens van 186 punten: in 1 buurt ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 1.905 woningen (10%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Buitengebied Mierlo · Mierlo3112000%94%
Luchen · Mierlo2756420%99%
Genoenhuis · Geldrop2551.3580%100%
…
Braakhuizen-Zuid · Geldrop1971.8552%62%
Braakhuizen-Noord · Geldrop1931.9051%57%
Akert · Geldrop1731.2326%39%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Geldrop-Mierlo van 209 naar 211 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 74% naar 76%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Noord-Brabant en Nederland.

De middelste woning in Geldrop-Mierlo heeft 1 punt meer dan die in de provincie Noord-Brabant.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Geldrop-Mierlo209185–241<1%25%74%211
Noord-Brabant208181–2433%27%70%210
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Geldrop13.694203181–2311%30%69%
Mierlo4.879229202–266<1%11%89%

Alle woonplaatsen in Geldrop-Mierlo met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Geldrop-Mierlo en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Geldrop-Mierlo?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Geldrop-Mierlo naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Eindhoven1926%56%
Heeze-Leende240<1%91%
Helmond1995%63%
Nuenen, Gerwen en Nederwetten2370%93%
Someren230<1%86%

Andere gemeenten in Noord-Brabant.

's-Hertogenbosch · Alphen-Chaam · Altena · Asten · Baarle-Nassau · Bergeijk · Bergen op Zoom · Bernheze · Best · Bladel · Boekel · Boxtel · Breda · Cranendonck · Deurne · Dongen · Drimmelen · Eersel · Etten-Leur · Geertruidenberg · Gemert-Bakel · Gilze en Rijen · Goirle · Halderberge · Heusden · Hilvarenbeek · Laarbeek · Land van Cuijk · Loon op Zand · Maashorst · Meierijstad · Moerdijk · Oirschot · Oisterwijk · Oosterhout · Oss · Reusel-De Mierden · Roosendaal · Rucphen · Sint-Michielsgestel · Son en Breugel · Steenbergen · Tilburg · Valkenswaard · Veldhoven · Vught · Waalre · Waalwijk · Woensdrecht · Zundert

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.