Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning236punten (regels 2026)
De helft zit tussen204–278punten
Vanaf 1 januari 2027238punten, middelste woning
Doorgerekend13.850woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Bernheze hebben we 13.850 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 236 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.

Als huurwoning zou 87% van de woningen in de vrije sector vallen, 13% in de middenhuur en minder dan 1% in de sociale huur. Sociale huur komt in deze schatting bijna niet voor.

Het zijn vooral eengezinswoningen (88%). De middelste woning is 139 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 479.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 238 punten, en valt 88% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Vorstenbosch de hoogste middelste woning (261 punten) en Heesch de laagste (232 punten).

Volgens het CBS is 29% van de woningen in Bernheze een huurwoning, en is 19% van een woningcorporatie.

Van 56% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 226 punten en is 2% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 53 buurten van Bernheze ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (42%) staan in een buurt waar de middelste woning meer dan 250 punten heeft.

Woningen in Bernheze naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)0%0
161 tot en met 186 (middenhuur)3%353
187 tot en met 210 (vrije sector)24%3.260
211 tot en met 250 (vrije sector)32%4.487
meer dan 250 (vrije sector)42%5.750

Rond de grens van 186 punten: in 3 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 895 woningen (7%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
De Hoef 1 · Kern Heesch3321750%100%
Heische Wal - DintherseHoek · Buitengebied Heeswijk-Dinther3221600%99%
Hooge Wijst - De Vorssel · Buitengebied Heesch3191170%99%
…
De abdij · Kern Heeswijk-Dinther18740913%52%
Van 't Rijk · Kern Nistelrode1872402%50%
Heelwijk · Kern Heesch1733532%28%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Bernheze van 236 naar 238 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 87% naar 88%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Noord-Brabant en Nederland.

De middelste woning in Bernheze heeft 28 punten meer dan die in de provincie Noord-Brabant.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Bernheze236204–278<1%13%87%238
Noord-Brabant208181–2433%27%70%210
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Heesch6.226232203–268<1%14%86%
Heeswijk-Dinther3.532234200–2852%15%84%
Nistelrode2.811236202–279<1%13%87%
Vorstenbosch735261225–309<1%4%96%
Loosbroek528258231–3140%3%97%

Alle woonplaatsen in Bernheze met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Bernheze en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Bernheze?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Bernheze naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
's-Hertogenbosch2013%66%
Maashorst2193%76%
Meierijstad2221%81%
Oss2104%69%
Sint-Michielsgestel232<1%88%

Andere gemeenten in Noord-Brabant.

Alphen-Chaam · Altena · Asten · Baarle-Nassau · Bergeijk · Bergen op Zoom · Best · Bladel · Boekel · Boxtel · Breda · Cranendonck · Deurne · Dongen · Drimmelen · Eersel · Eindhoven · Etten-Leur · Geertruidenberg · Geldrop-Mierlo · Gemert-Bakel · Gilze en Rijen · Goirle · Halderberge · Heeze-Leende · Helmond · Heusden · Hilvarenbeek · Laarbeek · Land van Cuijk · Loon op Zand · Moerdijk · Nuenen, Gerwen en Nederwetten · Oirschot · Oisterwijk · Oosterhout · Reusel-De Mierden · Roosendaal · Rucphen · Someren · Son en Breugel · Steenbergen · Tilburg · Valkenswaard · Veldhoven · Vught · Waalre · Waalwijk · Woensdrecht · Zundert

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.