Huurpunten per plaats · Noord-Holland
Huurpunten in Ouder-Amstel (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Ouder-Amstel hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 6.850 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur minder dan 1%
- Middenhuur 18%
- Vrije sector 82%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur minder dan 1%
- Middenhuur 16%
- Vrije sector 84%
In Ouder-Amstel hebben we 6.850 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 221 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
Als huurwoning zou 82% van de woningen in de vrije sector vallen, 18% in de middenhuur en minder dan 1% in de sociale huur. Sociale huur komt in deze schatting bijna niet voor.
Er staan eengezinswoningen (55%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 106 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 595.000 (peildatum 1 januari 2024). Bij zo’n hoge WOZ-waarde leveren de WOZ-punten veel op.
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 223 punten, en valt 84% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Ouderkerk aan de Amstel de hoogste middelste woning (238 punten) en Amsterdam-Duivendrecht de laagste (186 punten).
Volgens het CBS is 44% van de woningen in Ouder-Amstel een huurwoning, en is 31% van een woningcorporatie.
Van 69% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 202 punten en is 2% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 6 buurten van Ouder-Amstel ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (52%) staan in een buurt waar de middelste woning 211 tot en met 250 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 0% | 0 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 45% | 3.091 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 52% | 3.524 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 3% | 221 |
Rond de grens van 186 punten: in 1 buurt ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 359 woningen (5%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Ouder-Amstel van 221 naar 223 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 82% naar 84%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Noord-Holland en Nederland.
De middelste woning in Ouder-Amstel heeft 26 punten meer dan die in de provincie Noord-Holland.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ouder-Amstel | 221 | 193–249 | <1% | 18% | 82% | 223 |
| Noord-Holland | 195 | 175–224 | 4% | 37% | 59% | 197 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Ouderkerk aan de Amstel | 3.774 | 238 | 212–270 | 0% | 5% | 95% |
| Duivendrecht | 2.625 | 202 | 183–223 | <1% | 33% | 66% |
| Amstelvoorde | 330 | 193 | 189–193 | 0% | 16% | 84% |
| Amsterdam-Duivendrecht | 121 | 186 | 186–186 | 0% | 87% | 13% |
Alle woonplaatsen in Ouder-Amstel met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Ouder-Amstel en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Ouder-Amstel?
Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Melding ongewenst gedrag van verhuurders. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).
Hulp bij je huur: !WOON helpt huurders in Ouder-Amstel gratis, met steun van de gemeente.
Links nagekeken op 3 november 2026.
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Amstelveen | 208 | 1% | 76% |
| Amsterdam | 186 | 4% | 47% |
| De Ronde Venen | 220 | <1% | 83% |
| Diemen | 201 | 10% | 65% |
Andere gemeenten in Noord-Holland.
Aalsmeer · Alkmaar · Bergen (NH.) · Beverwijk · Blaricum · Bloemendaal · Castricum · Den Helder · Dijk en Waard · Drechterland · Edam-Volendam · Enkhuizen · Gooise Meren · Haarlem · Haarlemmermeer · Heemskerk · Heemstede · Heiloo · Hilversum · Hollands Kroon · Hoorn · Huizen · Koggenland · Landsmeer · Laren (NH.) · Medemblik · Oostzaan · Opmeer · Purmerend · Schagen · Stede Broec · Texel · Uitgeest · Uithoorn · Velsen · Waterland · Wijdemeren · Wormerland · Zaanstad · Zandvoort
In Ouder-Amstel kom ik ook zelf meten. Inmeten in de regio Amsterdam
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Ouder-Amstel op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.