Huurpunten per plaats · Noord-Holland
Huurpunten in Amsterdam (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Amsterdam hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 498.631 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 4%
- Middenhuur 49%
- Vrije sector 47%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 4%
- Middenhuur 47%
- Vrije sector 50%
In Amsterdam hebben we 498.631 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 186 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk minder dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
De grootste groep is middenhuur: 49% van de woningen. 47% zou vrije sector zijn en 4% sociale huur.
Veel woningen zijn appartementen: maar 13% is een eengezinswoning. De middelste woning is 69 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 518.000 (peildatum 1 januari 2024). Bij zo’n hoge WOZ-waarde leveren de WOZ-punten veel op.
Met de regels van 2027 blijft de middelste woning op 186 punten.
Binnen de gemeente heeft Weesp de hoogste middelste woning (199 punten) en Amsterdam de laagste (186 punten).
Volgens het CBS is 69% van de woningen in Amsterdam een huurwoning, en is 39% van een woningcorporatie.
Van 92% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 166 punten en is 25% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Let op: dit zijn de punten van het woningwaarderingsstelsel. Die bepalen de hoogste huur van een woning. Het zijn andere punten dan de punten die je opbouwt als je via WoningNet een sociale huurwoning zoekt: die gaan over wie een woning krijgt, niet over hoeveel huur je betaalt.
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 439 buurten van Amsterdam ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (54%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 1% | 6.067 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 4% | 19.023 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 54% | 267.536 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 28% | 140.414 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 11% | 55.263 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 2% | 10.094 |
Rond de grens van 186 punten: in 187 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 244.168 woningen (49%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Diepenbrockbuurt · Apollobuurt | 370 | 327 | 0% | 96% |
| Waterrijk · Bloemendalerpolder | 353 | 431 | 0% | 100% |
| Vechtrijk · Bloemendalerpolder | 308 | 700 | 0% | 100% |
| … | ||||
| Science Park-Zuid · Middenmeer | 102 | 243 | 100% | 0% |
| Riekerhaven · Westlandgracht | 97 | 581 | 100% | 0% |
| Sportpark Middenmeer-Noord · Middenmeer | 76 | 251 | 100% | 0% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 blijft de middelste woning in Amsterdam op 186 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 47% naar 50%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Noord-Holland en Nederland.
De middelste woning in Amsterdam heeft 9 punten minder dan die in de provincie Noord-Holland.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Amsterdam | 186 | 172–206 | 4% | 49% | 47% | 186 |
| Noord-Holland | 195 | 175–224 | 4% | 37% | 59% | 197 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Amsterdam | 487.534 | 186 | 172–206 | 4% | 49% | 47% |
| Weesp | 11.097 | 199 | 174–257 | 3% | 33% | 64% |
Alle woonplaatsen in Amsterdam met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Amsterdam en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Uit mijn eigen metingen in Amsterdam.
Deze schatting rekent met de oppervlakte uit de BAG, net als andere schattingen. Ik meet zelf woningen in deze regio, en zie hoe vaak de BAG afwijkt van een echte meting:
- Amsterdam: 224 woningen gemeten. De middelste woning had 77 m² woonoppervlakte. Bij 41% van de woningen week de oppervlakte in de BAG meer dan 5 m² af van wat ik mat.
Elke vierkante meter kamer is in het puntensysteem een punt. Een paar vierkante meter verschil kan dus de soort huur veranderen, zeker vlak bij een grens. Daarom meet je voor de echte telling zelf, of laat je meten.
Bron: eigen meetrapporten van AG Vastgoed Media, 2023 tot nu, alleen plaatsen met minstens 30 rapporten, zonder adressen. Alle plaatsen vergeleken: "Woonoppervlakte per plaats", onderaan elke pagina.
Problemen met je verhuurder in Amsterdam?
Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Probleem met verhuurder melden. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).
Hulp bij je huur: !WOON helpt huurders in Amsterdam gratis, met steun van de gemeente.
Links nagekeken op 3 november 2026.
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Amstelveen | 208 | 1% | 76% |
| De Ronde Venen | 220 | <1% | 83% |
| Diemen | 201 | 10% | 65% |
| Gooise Meren | 206 | 3% | 68% |
| Haarlemmermeer | 214 | 1% | 81% |
| Hilversum | 191 | 5% | 55% |
| Landsmeer | 213 | <1% | 83% |
| Oostzaan | 210 | <1% | 83% |
| Ouder-Amstel | 221 | <1% | 82% |
| Stichtse Vecht | 206 | 2% | 70% |
| Waterland | 208 | 3% | 70% |
| Wijdemeren | 213 | <1% | 78% |
| Zaanstad | 191 | 6% | 54% |
Andere gemeenten in Noord-Holland.
Aalsmeer · Alkmaar · Bergen (NH.) · Beverwijk · Blaricum · Bloemendaal · Castricum · Den Helder · Dijk en Waard · Drechterland · Edam-Volendam · Enkhuizen · Haarlem · Heemskerk · Heemstede · Heiloo · Hollands Kroon · Hoorn · Huizen · Koggenland · Laren (NH.) · Medemblik · Opmeer · Purmerend · Schagen · Stede Broec · Texel · Uitgeest · Uithoorn · Velsen · Wormerland · Zandvoort
In Amsterdam kom ik ook zelf meten. Inmeten in de regio Amsterdam
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Amsterdam op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.