Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning192punten (regels 2026)
De helft zit tussen167–226punten
Vanaf 1 januari 2027194punten, middelste woning
Doorgerekend49.710woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Venlo hebben we 49.710 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 192 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets minder dan in heel Nederland (198 punten).

Als huurwoning zou 56% van de woningen in de vrije sector vallen, 37% in de middenhuur en 8% in de sociale huur.

Er staan eengezinswoningen (68%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 113 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 312.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 194 punten, en valt 57% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Lomm de hoogste middelste woning (225 punten) en Tegelen de laagste (188 punten).

Volgens het CBS is 41% van de woningen in Venlo een huurwoning, en is 28% van een woningcorporatie.

Van 67% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 175 punten en is 23% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 94 buurten van Venlo ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (42%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.

Woningen in Venlo naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)<1%231
144 tot en met 160 (middenhuur)7%3.555
161 tot en met 186 (middenhuur)42%20.893
187 tot en met 210 (vrije sector)27%13.356
211 tot en met 250 (vrije sector)17%8.485
meer dan 250 (vrije sector)6%3.186

Rond de grens van 186 punten: in 22 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 19.327 woningen (39%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Stalberg-Oost · Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid3821970%100%
Stalberg (midden) · Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid3211570%99%
Verspreide huizen Hout-Blerick · Wijk 26 Hout-Blerick3051270%98%
…
Q4 · Wijk 11 Venlo-Centrum15884023%29%
Auxillatrix · Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid13911174%23%
Postwegflat · Wijk 15 Venlo-Oost-Zuid138120100%0%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Venlo van 192 naar 194 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 56% naar 57%, sociale huur van 8% naar 7%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Limburg en Nederland.

De middelste woning in Venlo heeft 4 punten minder dan die in de provincie Limburg.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Venlo192167–2268%37%56%194
Limburg196168–2338%34%58%197
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Venlo33.747189165–2229%38%53%
Tegelen7.445188166–2168%41%51%
Belfeld2.481200181–2341%30%69%
Velden2.440219193–2602%18%80%
Steyl1.747191169–2292%44%54%
Arcen1.380212189–2561%19%80%
Lomm470225196–2642%16%83%

Alle woonplaatsen in Venlo met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Venlo en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Venlo?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Venlo naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Beesel2052%68%
Bergen (L.)212<1%77%
Horst aan de Maas2241%80%
Peel en Maas222<1%82%

Andere gemeenten in Limburg.

Beek (L.) · Beekdaelen · Brunssum · Echt-Susteren · Eijsden-Margraten · Gennep · Gulpen-Wittem · Heerlen · Kerkrade · Landgraaf · Leudal · Maasgouw · Maastricht · Meerssen · Mook en Middelaar · Nederweert · Roerdalen · Roermond · Simpelveld · Sittard-Geleen · Stein (L.) · Vaals · Valkenburg aan de Geul · Venray · Voerendaal · Weert

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.