Huurpunten per plaats · Noord-Holland
Huurpunten in Bloemendaal (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Bloemendaal hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 10.483 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 0%
- Middenhuur 13%
- Vrije sector 87%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 0%
- Middenhuur 12%
- Vrije sector 88%
In Bloemendaal hebben we 10.483 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 241 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
Als huurwoning zou 87% van de woningen in de vrije sector vallen, 13% in de middenhuur en 0% in de sociale huur. Sociale huur komt in deze schatting bijna niet voor.
Het zijn vooral eengezinswoningen (73%). De middelste woning is 136 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 919.000 (peildatum 1 januari 2024). Bij zo’n hoge WOZ-waarde leveren de WOZ-punten veel op.
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 242 punten, en valt 88% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Aerdenhout de hoogste middelste woning (316 punten) en Vogelenzang de laagste (209 punten).
Volgens het CBS is 29% van de woningen in Bloemendaal een huurwoning, en is 17% van een woningcorporatie.
Van 65% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 225 punten en is 2% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 22 buurten van Bloemendaal ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (56%) staan in een buurt waar de middelste woning meer dan 250 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 0% | 0 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 2% | 224 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 30% | 3.166 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 12% | 1.262 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 56% | 5.831 |
Rond de grens van 186 punten: in 3 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 703 woningen (7%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Aerdenhout-Centrum · Wijk 02 Aerdenhout | 348 | 1.051 | 0% | 100% |
| Aerdenhout-West · Wijk 02 Aerdenhout | 348 | 345 | 0% | 90% |
| Provinciaal Ziekenhuis · Wijk 00 Bloemendaal | 341 | 308 | 0% | 98% |
| … | ||||
| Wildhoef · Wijk 00 Bloemendaal | 196 | 202 | 0% | 95% |
| Veen en Duin · Wijk 00 Bloemendaal | 195 | 277 | 0% | 69% |
| Oldenhove · Wijk 01 Overveen | 178 | 224 | 1% | 42% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Bloemendaal van 241 naar 242 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 87% naar 88%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Noord-Holland en Nederland.
De middelste woning in Bloemendaal heeft 46 punten meer dan die in de provincie Noord-Holland.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bloemendaal | 241 | 201–314 | 0% | 13% | 87% | 242 |
| Noord-Holland | 195 | 175–224 | 4% | 37% | 59% | 197 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bloemendaal | 3.086 | 243 | 200–331 | 0% | 12% | 89% |
| Bennebroek | 2.555 | 216 | 190–252 | 0% | 20% | 80% |
| Aerdenhout | 1.941 | 316 | 247–416 | 0% | 4% | 96% |
| Overveen | 1.869 | 266 | 208–315 | <1% | 13% | 87% |
| Vogelenzang | 1.032 | 209 | 195–238 | 0% | 18% | 82% |
Alle woonplaatsen in Bloemendaal met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Bloemendaal en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Uit mijn eigen metingen in Bloemendaal.
Deze schatting rekent met de oppervlakte uit de BAG, net als andere schattingen. Ik meet zelf woningen in deze regio, en zie hoe vaak de BAG afwijkt van een echte meting:
- Bloemendaal: 35 woningen gemeten. De middelste woning had 183 m² woonoppervlakte. Bij 69% van de woningen week de oppervlakte in de BAG meer dan 5 m² af van wat ik mat.
Elke vierkante meter kamer is in het puntensysteem een punt. Een paar vierkante meter verschil kan dus de soort huur veranderen, zeker vlak bij een grens. Daarom meet je voor de echte telling zelf, of laat je meten.
Bron: eigen meetrapporten van AG Vastgoed Media, 2023 tot nu, alleen plaatsen met minstens 30 rapporten, zonder adressen. Alle plaatsen vergeleken: "Woonoppervlakte per plaats", onderaan elke pagina.
Problemen met je verhuurder in Bloemendaal?
Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Ongewenst verhuurgedrag. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).
Links nagekeken op 3 november 2026.
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Haarlem | 192 | 4% | 58% |
| Haarlemmermeer | 214 | 1% | 81% |
| Heemstede | 219 | <1% | 79% |
| Hillegom | 204 | 2% | 69% |
| Noordwijk | 205 | 2% | 71% |
| Velsen | 188 | 9% | 52% |
| Zandvoort | 189 | 6% | 52% |
Andere gemeenten in Noord-Holland.
Aalsmeer · Alkmaar · Amstelveen · Amsterdam · Bergen (NH.) · Beverwijk · Blaricum · Castricum · Den Helder · Diemen · Dijk en Waard · Drechterland · Edam-Volendam · Enkhuizen · Gooise Meren · Heemskerk · Heiloo · Hilversum · Hollands Kroon · Hoorn · Huizen · Koggenland · Landsmeer · Laren (NH.) · Medemblik · Oostzaan · Opmeer · Ouder-Amstel · Purmerend · Schagen · Stede Broec · Texel · Uitgeest · Uithoorn · Waterland · Wijdemeren · Wormerland · Zaanstad
In Bloemendaal kom ik ook zelf meten. Inmeten in de regio Haarlem
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Bloemendaal op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.