Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning192punten (regels 2026)
De helft zit tussen171–222punten
Vanaf 1 januari 2027194punten, middelste woning
Doorgerekend124.033woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Eindhoven hebben we 124.033 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 192 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets minder dan in heel Nederland (198 punten).

Als huurwoning zou 56% van de woningen in de vrije sector vallen, 38% in de middenhuur en 6% in de sociale huur.

Er staan eengezinswoningen (57%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 99 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 391.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 194 punten, en valt 58% in de vrije sector.

Volgens het CBS is 56% van de woningen in Eindhoven een huurwoning, en is 36% van een woningcorporatie.

Van 79% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 171 punten en is 23% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 103 buurten van Eindhoven ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (41%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.

Woningen in Eindhoven naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)1%1.263
144 tot en met 160 (middenhuur)3%3.936
161 tot en met 186 (middenhuur)41%50.321
187 tot en met 210 (vrije sector)29%36.224
211 tot en met 250 (vrije sector)15%18.123
meer dan 250 (vrije sector)11%14.123

Rond de grens van 186 punten: in 38 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 64.516 woningen (52%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Karpen · Oud-Tongelre4092030%100%
Roosten · Kortonjo3412640%100%
Koudenhoven · Oud-Tongelre3292220%100%
…
Hagenkamp · Rozenknopje15180512%22%
TU-terrein · Centrum1391.10392%9%
Fellenoord · Centrum11716099%0%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Eindhoven van 192 naar 194 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 56% naar 58%, sociale huur van 6% naar 5%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Noord-Brabant en Nederland.

De middelste woning in Eindhoven heeft 16 punten minder dan die in de provincie Noord-Brabant.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Eindhoven192171–2226%38%56%194
Noord-Brabant208181–2433%27%70%210
Nederland198173–2326%33%61%200

De cijfers van Eindhoven en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Eindhoven?

Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Meldpunt Goed Verhuurderschap. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).

Hulp bij je huur: Huurteam Eindhoven helpt huurders in Eindhoven gratis, met steun van de gemeente.

Links nagekeken op 3 november 2026.

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Best2281%81%
Eersel233<1%89%
Geldrop-Mierlo209<1%74%
Heeze-Leende240<1%91%
Nuenen, Gerwen en Nederwetten2370%93%
Oirschot229<1%84%
Son en Breugel2360%92%
Veldhoven220<1%82%
Waalre2321%89%

Andere gemeenten in Noord-Brabant.

's-Hertogenbosch · Alphen-Chaam · Altena · Asten · Baarle-Nassau · Bergeijk · Bergen op Zoom · Bernheze · Bladel · Boekel · Boxtel · Breda · Cranendonck · Deurne · Dongen · Drimmelen · Etten-Leur · Geertruidenberg · Gemert-Bakel · Gilze en Rijen · Goirle · Halderberge · Helmond · Heusden · Hilvarenbeek · Laarbeek · Land van Cuijk · Loon op Zand · Maashorst · Meierijstad · Moerdijk · Oisterwijk · Oosterhout · Oss · Reusel-De Mierden · Roosendaal · Rucphen · Sint-Michielsgestel · Someren · Steenbergen · Tilburg · Valkenswaard · Vught · Waalwijk · Woensdrecht · Zundert

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.