Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning213punten (regels 2026)
De helft zit tussen187–250punten
Vanaf 1 januari 2027215punten, middelste woning
Doorgerekend8.084woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Gennep hebben we 8.084 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 213 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.

Als huurwoning zou 76% van de woningen in de vrije sector vallen, 22% in de middenhuur en 2% in de sociale huur.

Het zijn vooral eengezinswoningen (85%). De middelste woning is 123 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 381.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 215 punten, en valt 77% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Ven-Zelderheide de hoogste middelste woning (240 punten) en Gennep de laagste (201 punten).

Volgens het CBS is 34% van de woningen in Gennep een huurwoning, en is 24% van een woningcorporatie.

Van 62% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 196 punten en is 7% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 16 buurten van Gennep ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (57%) staan in een buurt waar de middelste woning 211 tot en met 250 punten heeft.

Woningen in Gennep naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)0%0
161 tot en met 186 (middenhuur)5%375
187 tot en met 210 (vrije sector)28%2.261
211 tot en met 250 (vrije sector)57%4.571
meer dan 250 (vrije sector)11%877

Rond de grens van 186 punten: in 2 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 2.492 woningen (31%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Aaldonk-Violenberg · Wijk 01 Ottersum3011110%97%
Bloemenstraat-Zwarteweg · Wijk 00 Milsbeek2871210%98%
Looierheide · Wijk 01 Ottersum2801050%97%
…
Diekendaal-Nieuwerf · Wijk 04 Heijen2021440%66%
Midden · Wijk 03 Gennep1912.1176%56%
Oude Stadskern · Wijk 03 Gennep1853757%47%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Gennep van 213 naar 215 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 76% naar 77%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Limburg en Nederland.

De middelste woning in Gennep heeft 17 punten meer dan die in de provincie Limburg.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Gennep213187–2502%22%76%215
Limburg196168–2338%34%58%197
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Gennep4.427201176–2294%30%67%
Milsbeek1.378237205–269<1%10%90%
Ottersum1.036229201–281<1%13%87%
Heijen869217193–256<1%22%78%
Ven-Zelderheide374240213–2810%9%91%

Alle woonplaatsen in Gennep met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Gennep en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Gennep?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Gennep naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Berg en Dal2062%73%
Bergen (L.)212<1%77%
Land van Cuijk2152%77%
Mook en Middelaar223<1%87%

Andere gemeenten in Limburg.

Beek (L.) · Beekdaelen · Beesel · Brunssum · Echt-Susteren · Eijsden-Margraten · Gulpen-Wittem · Heerlen · Horst aan de Maas · Kerkrade · Landgraaf · Leudal · Maasgouw · Maastricht · Meerssen · Nederweert · Peel en Maas · Roerdalen · Roermond · Simpelveld · Sittard-Geleen · Stein (L.) · Vaals · Valkenburg aan de Geul · Venlo · Venray · Voerendaal · Weert

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.