Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning195punten (regels 2026)
De helft zit tussen177–228punten
Vanaf 1 januari 2027197punten, middelste woning
Doorgerekend12.139woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Baarn hebben we 12.139 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 195 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets minder dan in heel Nederland (198 punten).

Als huurwoning zou 61% van de woningen in de vrije sector vallen, 37% in de middenhuur en 2% in de sociale huur.

Er staan eengezinswoningen (66%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 101 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 508.000 (peildatum 1 januari 2024). Bij zo’n hoge WOZ-waarde leveren de WOZ-punten veel op.

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 197 punten, en valt 63% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Lage Vuursche de hoogste middelste woning (224 punten) en Baarn de laagste (195 punten).

Volgens het CBS is 38% van de woningen in Baarn een huurwoning, en is 25% van een woningcorporatie.

Van 70% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 179 punten en is 14% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 20 buurten van Baarn ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (54%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.

Woningen in Baarn naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)3%333
161 tot en met 186 (middenhuur)18%2.180
187 tot en met 210 (vrije sector)54%6.548
211 tot en met 250 (vrije sector)13%1.522
meer dan 250 (vrije sector)13%1.537

Rond de grens van 186 punten: in 8 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 7.477 woningen (62%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Pekingpark · Wijk 00 Baarn3032210%100%
Wilhelminapark · Wijk 02 P.H.W.park3035150%87%
Transvaal · Wijk 00 Baarn2613890%89%
…
Amaliapark · Wijk 00 Baarn182575<1%44%
Staatsliedenwijk · Wijk 01 Baarn-Noord, Eemdal en Eemland1796803%33%
Amerpoort Sherpa · Wijk 04 Buitengebied14733343%31%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Baarn van 195 naar 197 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 61% naar 63%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Utrecht en Nederland.

De middelste woning in Baarn heeft 9 punten minder dan die in de provincie Utrecht.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Baarn195177–2282%37%61%197
Utrecht204181–2372%30%68%206
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Baarn12.014195177–2282%37%61%
Lage Vuursche125224200–2990%18%82%

Alle woonplaatsen in Baarn met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Baarn en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Baarn?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Baarn naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Amersfoort2053%70%
Bunschoten2081%72%
De Bilt2091%72%
Eemnes2250%87%
Hilversum1915%55%
Laren (NH.)2380%87%
Soest2064%66%
Zeist2063%64%

Andere gemeenten in Utrecht.

Bunnik · De Ronde Venen · Houten · IJsselstein · Leusden · Lopik · Montfoort · Nieuwegein · Oudewater · Renswoude · Rhenen · Stichtse Vecht · Utrecht · Utrechtse Heuvelrug · Veenendaal · Vijfheerenlanden · Wijk bij Duurstede · Woerden · Woudenberg

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.