Huurpunten per plaats · Limburg
Huurpunten in Bergen (L.) (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Bergen (L.) hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 5.927 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur minder dan 1%
- Middenhuur 23%
- Vrije sector 77%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur minder dan 1%
- Middenhuur 22%
- Vrije sector 78%
In Bergen (L.) hebben we 5.927 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 212 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
Als huurwoning zou 77% van de woningen in de vrije sector vallen, 23% in de middenhuur en minder dan 1% in de sociale huur. Sociale huur komt in deze schatting bijna niet voor.
Het zijn vooral eengezinswoningen (93%). De middelste woning is 130 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 358.000 (peildatum 1 januari 2024).
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 214 punten, en valt 78% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Wellerlooi de hoogste middelste woning (217 punten) en Siebengewald de laagste (210 punten).
Volgens het CBS is 29% van de woningen in Bergen (L.) een huurwoning, en is 23% van een woningcorporatie.
Van 55% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 194 punten en is 3% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 13 buurten van Bergen (L.) ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (64%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 0% | 0 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 64% | 3.780 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 22% | 1.300 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 14% | 813 |
Rond de grens van 186 punten: in Bergen (L.) ligt geen enkele buurt met de middelste woning binnen 10 punten van die grens.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Nieuw-Bergen Buitengebied · Nieuw-Bergen | 283 | 102 | 0% | 98% |
| Afferden Buitengebied · Afferden | 274 | 173 | 0% | 95% |
| Well Buitengebied · Well | 262 | 220 | 0% | 94% |
| … | ||||
| Nieuw-Bergen Kern · Nieuw-Bergen | 206 | 2.114 | 1% | 70% |
| Siebengewald Kern · Siebengewald | 204 | 681 | 2% | 72% |
| Well-West · Well | 202 | 212 | 0% | 69% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Bergen (L.) van 212 naar 214 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 77% naar 78%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Limburg en Nederland.
De middelste woning in Bergen (L.) heeft 16 punten meer dan die in de provincie Limburg.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bergen (L.) | 212 | 188–248 | <1% | 23% | 77% | 214 |
| Limburg | 196 | 168–233 | 8% | 34% | 58% | 197 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Bergen L | 2.494 | 210 | 183–239 | <1% | 26% | 73% |
| Well L | 1.051 | 215 | 193–258 | <1% | 19% | 81% |
| Afferden L | 946 | 213 | 192–258 | 1% | 19% | 80% |
| Siebengewald | 910 | 210 | 188–247 | 1% | 22% | 77% |
| Wellerlooi | 526 | 217 | 190–261 | 1% | 20% | 79% |
Alle woonplaatsen in Bergen (L.) met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Bergen (L.) en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Bergen (L.)?
Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Bergen (L.) naar "meldpunt goed verhuurderschap".
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Gennep | 213 | 2% | 76% |
| Horst aan de Maas | 224 | 1% | 80% |
| Land van Cuijk | 215 | 2% | 77% |
| Venlo | 192 | 8% | 56% |
| Venray | 216 | 3% | 76% |
Andere gemeenten in Limburg.
Beek (L.) · Beekdaelen · Beesel · Brunssum · Echt-Susteren · Eijsden-Margraten · Gulpen-Wittem · Heerlen · Kerkrade · Landgraaf · Leudal · Maasgouw · Maastricht · Meerssen · Mook en Middelaar · Nederweert · Peel en Maas · Roerdalen · Roermond · Simpelveld · Sittard-Geleen · Stein (L.) · Vaals · Valkenburg aan de Geul · Voerendaal · Weert
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Bergen (L.) op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.