Huurpunten per plaats · Zuid-Holland
Huurpunten in Capelle aan den IJssel (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Capelle aan den IJssel hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 32.540 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 6%
- Middenhuur 47%
- Vrije sector 48%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 5%
- Middenhuur 46%
- Vrije sector 49%
In Capelle aan den IJssel hebben we 32.540 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 184 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk minder dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
48% van de woningen zou vrije sector zijn, 47% middenhuur en 6% sociale huur.
Er staan eengezinswoningen (44%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 94 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 362.000 (peildatum 1 januari 2024).
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 186 punten, en valt 49% in de vrije sector.
Volgens het CBS is 46% van de woningen in Capelle aan den IJssel een huurwoning, en is 34% van een woningcorporatie.
Van 78% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 164 punten en is 35% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 66 buurten van Capelle aan den IJssel ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (39%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | <1% | 197 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 17% | 5.507 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 39% | 12.673 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 21% | 6.972 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 17% | 5.567 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 5% | 1.616 |
Rond de grens van 186 punten: in 12 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 6.282 woningen (19%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Paradijssel · Oostgaarde Zuid | 291 | 349 | 0% | 100% |
| Stationsbuurt · Schenkel | 280 | 134 | 0% | 88% |
| Rossinibuurt · Capelle West en 's Gravenland | 259 | 217 | 0% | 100% |
| … | ||||
| Akker/Haagwinde · Schenkel | 151 | 412 | 31% | 9% |
| Reviusbuurt · Middelwatering West | 150 | 648 | 24% | 18% |
| Rivium 1e straat · Rivium | 128 | 197 | 100% | 0% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Capelle aan den IJssel van 184 naar 186 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 48% naar 49%, sociale huur van 6% naar 5%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Zuid-Holland en Nederland.
De middelste woning in Capelle aan den IJssel heeft 5 punten minder dan die in de provincie Zuid-Holland.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Capelle aan den IJssel | 184 | 165–214 | 6% | 47% | 48% | 186 |
| Zuid-Holland | 189 | 164–221 | 10% | 39% | 52% | 190 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
De cijfers van Capelle aan den IJssel en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Capelle aan den IJssel?
Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Capelle aan den IJssel naar "meldpunt goed verhuurderschap".
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Krimpen aan den IJssel | 197 | 3% | 68% |
| Krimpenerwaard | 201 | 4% | 67% |
| Rotterdam | 178 | 14% | 38% |
| Zuidplas | 214 | 2% | 72% |
Andere gemeenten in Zuid-Holland.
's-Gravenhage · Alblasserdam · Albrandswaard · Alphen aan den Rijn · Barendrecht · Bodegraven-Reeuwijk · Delft · Dordrecht · Goeree-Overflakkee · Gorinchem · Gouda · Hardinxveld-Giessendam · Hendrik-Ido-Ambacht · Hillegom · Hoeksche Waard · Kaag en Braassem · Katwijk · Lansingerland · Leiden · Leiderdorp · Leidschendam-Voorburg · Lisse · Maassluis · Midden-Delfland · Molenlanden · Nieuwkoop · Nissewaard · Noordwijk · Oegstgeest · Papendrecht · Pijnacker-Nootdorp · Ridderkerk · Rijswijk (ZH.) · Schiedam · Sliedrecht · Teylingen · Vlaardingen · Voorne aan Zee · Voorschoten · Waddinxveen · Wassenaar · Westland · Zoetermeer · Zoeterwoude · Zwijndrecht
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Capelle aan den IJssel op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.