Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning191punten (regels 2026)
De helft zit tussen163–231punten
Vanaf 1 januari 2027193punten, middelste woning
Doorgerekend13.553woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Winterswijk hebben we 13.553 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 191 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets minder dan in heel Nederland (198 punten).

Als huurwoning zou 53% van de woningen in de vrije sector vallen, 38% in de middenhuur en 10% in de sociale huur.

Het zijn vooral eengezinswoningen (78%). De middelste woning is 120 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 312.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 193 punten, en valt 54% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Winterswijk Corle de hoogste middelste woning (272 punten) en Winterswijk de laagste (182 punten).

Volgens het CBS is 29% van de woningen in Winterswijk een huurwoning, en is 17% van een woningcorporatie.

Van 55% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 177 punten en is 21% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 17 buurten van Winterswijk ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (65%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.

Woningen in Winterswijk naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)0%0
161 tot en met 186 (middenhuur)65%8.776
187 tot en met 210 (vrije sector)17%2.260
211 tot en met 250 (vrije sector)2%308
meer dan 250 (vrije sector)16%2.209

Rond de grens van 186 punten: in 2 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 4.489 woningen (33%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Verspreide huizen ten noorden van Winterswijk · Wijk 01 Land300136<1%93%
Verspreide huizen Miste · Wijk 01 Land284143<1%92%
Verspreide huizen Meddo · Wijk 01 Land276266<1%92%
…
Winterswijk-Zuidwest · Wijk 00 Stad1771.54116%41%
Winterswijk-Zuidoost · Wijk 00 Stad1751.96111%39%
Centrale deel · Wijk 00 Stad1712.32614%34%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Winterswijk van 191 naar 193 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 53% naar 54%, sociale huur van 10% naar 9%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Gelderland en Nederland.

De middelste woning in Winterswijk heeft 14 punten minder dan die in de provincie Gelderland.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Winterswijk191163–23110%38%53%193
Gelderland205178–2404%29%67%207
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Winterswijk11.336182158–21411%43%46%
Winterswijk Meddo608257217–312<1%9%91%
Winterswijk Woold377268224–337<1%11%89%
Winterswijk Kotten309260213–3141%10%89%
Winterswijk Miste235267231–337<1%9%91%
Winterswijk Ratum172265221–3381%12%87%
Winterswijk Huppel159257218–314<1%12%87%
Winterswijk Brinkheurne133257214–321<1%9%90%
Winterswijk Corle116272219–333<1%12%87%
Winterswijk Henxel108251208–3194%9%87%

Alle woonplaatsen in Winterswijk met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Winterswijk en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Winterswijk?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Winterswijk naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Aalten2015%63%
Oost Gelre2094%68%

Andere gemeenten in Gelderland.

Apeldoorn · Arnhem · Barneveld · Berg en Dal · Berkelland · Beuningen · Bronckhorst · Brummen · Buren · Culemborg · Doesburg · Doetinchem · Druten · Duiven · Ede · Elburg · Epe · Ermelo · Harderwijk · Hattem · Heerde · Heumen · Lingewaard · Lochem · Maasdriel · Montferland · Neder-Betuwe · Nijkerk · Nijmegen · Nunspeet · Oldebroek · Oude IJsselstreek · Overbetuwe · Putten · Renkum · Rheden · Rozendaal · Scherpenzeel · Tiel · Voorst · Wageningen · West Betuwe · West Maas en Waal · Westervoort · Wijchen · Zaltbommel · Zevenaar · Zutphen

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.