Huurpunten per plaats · Limburg
Huurpunten in Roermond (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Roermond hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 30.182 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 6%
- Middenhuur 38%
- Vrije sector 56%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 6%
- Middenhuur 37%
- Vrije sector 57%
In Roermond hebben we 30.182 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 193 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets minder dan in heel Nederland (198 punten).
Als huurwoning zou 56% van de woningen in de vrije sector vallen, 38% in de middenhuur en 6% in de sociale huur.
Er staan eengezinswoningen (66%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 114 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 311.000 (peildatum 1 januari 2024).
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 195 punten, en valt 57% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Herten de hoogste middelste woning (242 punten) en Roermond de laagste (186 punten).
Volgens het CBS is 45% van de woningen in Roermond een huurwoning, en is 29% van een woningcorporatie.
Van 69% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 176 punten en is 22% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 34 buurten van Roermond ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (47%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 0% | 0 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 47% | 14.122 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 22% | 6.652 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 26% | 7.727 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 6% | 1.652 |
Rond de grens van 186 punten: in 10 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 11.582 woningen (38%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| De Wijher en omgeving · Wijk 03 Maasniel | 305 | 298 | 0% | 100% |
| Oolder Veste · Wijk 07 Herten | 294 | 942 | 0% | 100% |
| Ool · Wijk 07 Herten | 288 | 124 | 0% | 90% |
| … | ||||
| Componistenbuurt · Wijk 04 Donderberg | 173 | 954 | 3% | 42% |
| Binnenstad · Wijk 00 Centrum | 167 | 4.474 | 22% | 28% |
| Vliegeniersbuurt · Wijk 04 Donderberg | 167 | 519 | 16% | 23% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Roermond van 193 naar 195 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 56% naar 57%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Limburg en Nederland.
De middelste woning in Roermond heeft 3 punten minder dan die in de provincie Limburg.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Roermond | 193 | 168–228 | 6% | 38% | 56% | 195 |
| Limburg | 196 | 168–233 | 8% | 34% | 58% | 197 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Roermond | 22.572 | 186 | 165–218 | 8% | 42% | 50% |
| Swalmen | 4.157 | 203 | 174–234 | 4% | 33% | 63% |
| Herten | 3.453 | 242 | 204–282 | <1% | 13% | 88% |
Alle woonplaatsen in Roermond met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Roermond en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Roermond?
Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Roermond naar "meldpunt goed verhuurderschap".
Buurgemeenten.
Andere gemeenten in Limburg.
Beek (L.) · Beekdaelen · Bergen (L.) · Brunssum · Echt-Susteren · Eijsden-Margraten · Gennep · Gulpen-Wittem · Heerlen · Horst aan de Maas · Kerkrade · Landgraaf · Maastricht · Meerssen · Mook en Middelaar · Nederweert · Peel en Maas · Simpelveld · Sittard-Geleen · Stein (L.) · Vaals · Valkenburg aan de Geul · Venlo · Venray · Voerendaal · Weert
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Roermond op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.