Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning202punten (regels 2026)
De helft zit tussen171–242punten
Vanaf 1 januari 2027204punten, middelste woning
Doorgerekend24.182woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Kampen hebben we 24.182 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 202 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets meer dan in heel Nederland (198 punten).

Als huurwoning zou 63% van de woningen in de vrije sector vallen, 28% in de middenhuur en 9% in de sociale huur.

Het zijn vooral eengezinswoningen (76%). De middelste woning is 115 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 361.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 204 punten, en valt 64% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Reeve de hoogste middelste woning (298 punten) en Kampen de laagste (194 punten).

Volgens het CBS is 36% van de woningen in Kampen een huurwoning, en is 25% van een woningcorporatie.

Van 64% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 185 punten en is 21% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 33 buurten van Kampen ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (27%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.

Woningen in Kampen naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)15%3.520
161 tot en met 186 (middenhuur)20%4.760
187 tot en met 210 (vrije sector)27%6.558
211 tot en met 250 (vrije sector)24%5.771
meer dan 250 (vrije sector)15%3.559

Rond de grens van 186 punten: in 3 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 3.890 woningen (16%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Oosterholt · IJsselmuiden3033560%98%
Reeve · Reeve2982170%100%
Het Onderdijks · Kampen2701.2200%100%
…
Flevowijk · Kampen1751.82016%22%
Kampen-Zuid · Kampen1721.0232%30%
Binnenstad Kampen · Kampen1553.52038%22%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Kampen van 202 naar 204 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 63% naar 64%, sociale huur van 9% naar 8%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Overijssel en Nederland.

De middelste woning in Kampen heeft 1 punt minder dan die in de provincie Overijssel.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Kampen202171–2429%28%63%204
Overijssel203173–2407%30%63%204
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Kampen17.491194164–22912%33%55%
IJsselmuiden4.870219192–2621%19%80%
Wilsum370224192–2591%20%79%
Grafhorst341228195–2702%18%80%
Kamperveen313269223–3100%5%96%
Zalk301244220–2880%7%93%
's-Heerenbroek233239212–2890%7%93%
Reeve217298271–3150%0%100%
Mastenbroek46287242–3340%2%98%

Alle woonplaatsen in Kampen met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Kampen en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Kampen?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Kampen naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Dronten2232%82%
Hattem2122%72%
Noordoostpolder2054%68%
Oldebroek2133%75%
Zwartewaterland2116%68%
Zwolle1976%59%

Andere gemeenten in Overijssel.

Almelo · Borne · Dalfsen · Deventer · Dinkelland · Enschede · Haaksbergen · Hardenberg · Hellendoorn · Hengelo (O.) · Hof van Twente · Losser · Oldenzaal · Olst-Wijhe · Ommen · Raalte · Rijssen-Holten · Staphorst · Steenwijkerland · Tubbergen · Twenterand · Wierden

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.