Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning213punten (regels 2026)
De helft zit tussen189–240punten
Vanaf 1 januari 2027215punten, middelste woning
Doorgerekend14.638woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In IJsselstein hebben we 14.638 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 213 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.

Als huurwoning zou 78% van de woningen in de vrije sector vallen, 21% in de middenhuur en 1% in de sociale huur.

Er staan eengezinswoningen (69%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 108 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 458.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 215 punten, en valt 79% in de vrije sector.

Volgens het CBS is 36% van de woningen in IJsselstein een huurwoning, en is 24% van een woningcorporatie.

Van 67% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 198 punten en is 8% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 28 buurten van IJsselstein ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (39%) staan in een buurt waar de middelste woning 211 tot en met 250 punten heeft.

Woningen in IJsselstein naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)0%0
161 tot en met 186 (middenhuur)15%2.151
187 tot en met 210 (vrije sector)37%5.364
211 tot en met 250 (vrije sector)39%5.648
meer dan 250 (vrije sector)10%1.475

Rond de grens van 186 punten: in 7 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 4.412 woningen (30%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Landelijk gebied Noord · Wijk 00 IJsselstein3331750%98%
Het Groene Balkon · Wijk 00 IJsselstein3091100%100%
Eiterse Waard · Wijk 00 IJsselstein2871410%99%
…
IJsselveld-Oost · Wijk 00 IJsselstein1791.2283%44%
IJsselstein-Binnenstad · Wijk 00 IJsselstein17762418%39%
Paardenveld · Wijk 00 IJsselstein1772990%30%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in IJsselstein van 213 naar 215 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 78% naar 79%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Utrecht en Nederland.

De middelste woning in IJsselstein heeft 9 punten meer dan die in de provincie Utrecht.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
IJsselstein213189–2401%21%78%215
Utrecht204181–2372%30%68%206
Nederland198173–2326%33%61%200

De cijfers van IJsselstein en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in IJsselstein?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente IJsselstein naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Lopik216<1%79%
Montfoort2132%76%
Nieuwegein1942%59%
Utrecht1953%59%
Vijfheerenlanden2075%69%

Andere gemeenten in Utrecht.

Amersfoort · Baarn · Bunnik · Bunschoten · De Bilt · De Ronde Venen · Eemnes · Houten · Leusden · Oudewater · Renswoude · Rhenen · Soest · Stichtse Vecht · Utrechtse Heuvelrug · Veenendaal · Wijk bij Duurstede · Woerden · Woudenberg · Zeist

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.