Huurpunten per plaats · Utrecht
Huurpunten in De Ronde Venen (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in De Ronde Venen hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 19.067 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur minder dan 1%
- Middenhuur 17%
- Vrije sector 83%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur minder dan 1%
- Middenhuur 16%
- Vrije sector 84%
In De Ronde Venen hebben we 19.067 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 220 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
Als huurwoning zou 83% van de woningen in de vrije sector vallen, 17% in de middenhuur en minder dan 1% in de sociale huur. Sociale huur komt in deze schatting bijna niet voor.
Het zijn vooral eengezinswoningen (79%). De middelste woning is 117 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 543.000 (peildatum 1 januari 2024). Bij zo’n hoge WOZ-waarde leveren de WOZ-punten veel op.
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 222 punten, en valt 84% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Waverveen de hoogste middelste woning (253 punten) en Mijdrecht de laagste (206 punten).
Volgens het CBS is 33% van de woningen in De Ronde Venen een huurwoning, en is 24% van een woningcorporatie.
Van 65% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 201 punten en is 5% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 24 buurten van De Ronde Venen ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (56%) staan in een buurt waar de middelste woning 211 tot en met 250 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 0% | 0 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 5% | 1.002 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 21% | 3.905 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 56% | 10.607 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 19% | 3.553 |
Rond de grens van 186 punten: in 2 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 2.636 woningen (14%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Vinkeveen Plassengebied · Vinkeveen | 322 | 450 | 0% | 94% |
| Abcoude Buitengebied · Abcoude | 320 | 253 | 0% | 93% |
| Wilnis Buitengebied · Wilnis | 301 | 164 | 0% | 98% |
| … | ||||
| Bedrijventerrein Mijdrecht · Mijdrecht | 198 | 169 | 8% | 73% |
| Proostdijland · Mijdrecht | 187 | 1.634 | 2% | 52% |
| Mijdrecht Dorp · Mijdrecht | 184 | 1.002 | 2% | 43% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in De Ronde Venen van 220 naar 222 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 83% naar 84%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Utrecht en Nederland.
De middelste woning in De Ronde Venen heeft 16 punten meer dan die in de provincie Utrecht.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| De Ronde Venen | 220 | 195–253 | <1% | 17% | 83% | 222 |
| Utrecht | 204 | 181–237 | 2% | 30% | 68% | 206 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Mijdrecht | 7.176 | 206 | 184–229 | <1% | 28% | 71% |
| Vinkeveen | 3.823 | 219 | 196–254 | 0% | 14% | 86% |
| Abcoude | 3.384 | 243 | 215–276 | 0% | 6% | 94% |
| Wilnis | 2.974 | 227 | 204–258 | 0% | 9% | 91% |
| Baambrugge | 602 | 241 | 209–272 | 0% | 9% | 91% |
| Amstelhoek | 451 | 211 | 185–245 | 0% | 27% | 73% |
| de Hoef | 342 | 245 | 207–305 | 0% | 11% | 89% |
| Waverveen | 315 | 253 | 218–295 | 0% | 9% | 91% |
Alle woonplaatsen in De Ronde Venen met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van De Ronde Venen en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in De Ronde Venen?
Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Meldpunt huurklachten. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).
Links nagekeken op 3 november 2026.
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Amstelveen | 208 | 1% | 76% |
| Amsterdam | 186 | 4% | 47% |
| Nieuwkoop | 218 | <1% | 81% |
| Ouder-Amstel | 221 | <1% | 82% |
| Stichtse Vecht | 206 | 2% | 70% |
| Uithoorn | 210 | 1% | 73% |
| Woerden | 206 | 2% | 73% |
Andere gemeenten in Utrecht.
Amersfoort · Baarn · Bunnik · Bunschoten · De Bilt · Eemnes · Houten · IJsselstein · Leusden · Lopik · Montfoort · Nieuwegein · Oudewater · Renswoude · Rhenen · Soest · Utrecht · Utrechtse Heuvelrug · Veenendaal · Vijfheerenlanden · Wijk bij Duurstede · Woudenberg · Zeist
In De Ronde Venen kom ik ook zelf meten. Inmeten in de regio Amsterdam
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van De Ronde Venen op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.