Huurpunten per plaats · Zuid-Holland
Huurpunten in Alphen aan den Rijn (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Alphen aan den Rijn hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 52.341 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 5%
- Middenhuur 35%
- Vrije sector 61%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 4%
- Middenhuur 34%
- Vrije sector 62%
In Alphen aan den Rijn hebben we 52.341 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 198 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is ongeveer gelijk aan heel Nederland (198 punten).
Als huurwoning zou 61% van de woningen in de vrije sector vallen, 35% in de middenhuur en 5% in de sociale huur.
Er staan eengezinswoningen (63%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 108 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 397.000 (peildatum 1 januari 2024).
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 200 punten, en valt 62% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Aarlanderveen de hoogste middelste woning (236 punten) en Alphen aan den Rijn de laagste (192 punten).
Volgens het CBS is 36% van de woningen in Alphen aan den Rijn een huurwoning, en is 25% van een woningcorporatie.
Van 71% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 180 punten en is 18% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 90 buurten van Alphen aan den Rijn ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (33%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | <1% | 272 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 6% | 3.089 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 31% | 16.118 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 33% | 16.991 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 22% | 11.437 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 8% | 4.319 |
Rond de grens van 186 punten: in 19 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 16.298 woningen (31%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Archeon · Kerk en Zanen | 319 | 843 | 0% | 100% |
| Bentwoud · Benthuizen | 285 | 225 | 0% | 97% |
| Weteringpark · Oudshoorn | 284 | 200 | 0% | 100% |
| … | ||||
| Bomenbuurt · Hoorn | 153 | 775 | 25% | 15% |
| Bedrijventerrein Rijnhaven-West · Hoorn | 142 | 171 | 54% | 6% |
| Rijnoord · Ridderveld | 134 | 101 | 55% | 0% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Alphen aan den Rijn van 198 naar 200 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 61% naar 62%, sociale huur van 5% naar 4%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Zuid-Holland en Nederland.
De middelste woning in Alphen aan den Rijn heeft 9 punten meer dan die in de provincie Zuid-Holland.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Alphen aan den Rijn | 198 | 171–230 | 5% | 35% | 61% | 200 |
| Zuid-Holland | 189 | 164–221 | 10% | 39% | 52% | 190 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Alphen aan den Rijn | 34.668 | 192 | 166–224 | 6% | 39% | 56% |
| Boskoop | 7.463 | 202 | 173–236 | 4% | 34% | 63% |
| Hazerswoude-Rijndijk | 2.838 | 205 | 181–235 | 1% | 30% | 69% |
| Hazerswoude-Dorp | 2.669 | 222 | 193–255 | <1% | 19% | 81% |
| Koudekerk aan den Rijn | 1.812 | 206 | 183–231 | 1% | 27% | 72% |
| Benthuizen | 1.628 | 209 | 188–256 | 2% | 21% | 77% |
| Zwammerdam | 712 | 206 | 186–247 | <1% | 26% | 74% |
| Aarlanderveen | 551 | 236 | 199–283 | <1% | 15% | 85% |
Alle woonplaatsen in Alphen aan den Rijn met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Alphen aan den Rijn en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Alphen aan den Rijn?
Bijvoorbeeld intimidatie, discriminatie of geen schriftelijke informatie bij je contract? Meld het bij de gemeente: Meldpunt Huurklachten. Elke gemeente heeft zo'n meldpunt sinds 1 januari 2024 (Wet goed verhuurderschap, artikel 4).
Hulp bij je huur: Huurteam Alphen aan den Rijn (Steenvlinder) helpt huurders in Alphen aan den Rijn gratis, met steun van de gemeente.
Links nagekeken op 3 november 2026.
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Bodegraven-Reeuwijk | 212 | 2% | 74% |
| Kaag en Braassem | 219 | <1% | 82% |
| Lansingerland | 232 | <1% | 88% |
| Leiderdorp | 202 | 1% | 70% |
| Nieuwkoop | 218 | <1% | 81% |
| Waddinxveen | 210 | 5% | 69% |
| Zoetermeer | 198 | 8% | 61% |
| Zoeterwoude | 210 | <1% | 82% |
| Zuidplas | 214 | 2% | 72% |
Andere gemeenten in Zuid-Holland.
's-Gravenhage · Alblasserdam · Albrandswaard · Barendrecht · Capelle aan den IJssel · Delft · Dordrecht · Goeree-Overflakkee · Gorinchem · Gouda · Hardinxveld-Giessendam · Hendrik-Ido-Ambacht · Hillegom · Hoeksche Waard · Katwijk · Krimpen aan den IJssel · Krimpenerwaard · Leiden · Leidschendam-Voorburg · Lisse · Maassluis · Midden-Delfland · Molenlanden · Nissewaard · Noordwijk · Oegstgeest · Papendrecht · Pijnacker-Nootdorp · Ridderkerk · Rijswijk (ZH.) · Rotterdam · Schiedam · Sliedrecht · Teylingen · Vlaardingen · Voorne aan Zee · Voorschoten · Wassenaar · Westland · Zwijndrecht
In Alphen aan den Rijn kom ik ook zelf meten. Inmeten in de regio Alphen aan den Rijn
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Alphen aan den Rijn op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.