Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning206punten (regels 2026)
De helft zit tussen184–237punten
Vanaf 1 januari 2027208punten, middelste woning
Doorgerekend16.451woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Berg en Dal hebben we 16.451 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 206 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.

Als huurwoning zou 73% van de woningen in de vrije sector vallen, 25% in de middenhuur en 2% in de sociale huur.

Het zijn vooral eengezinswoningen (79%). De middelste woning is 114 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 395.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 208 punten, en valt 74% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Heilig Landstichting de hoogste middelste woning (315 punten) en Ubbergen de laagste (186 punten).

Volgens het CBS is 39% van de woningen in Berg en Dal een huurwoning, en is 28% van een woningcorporatie.

Van 63% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 189 punten en is 8% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 32 buurten van Berg en Dal ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (79%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.

Woningen in Berg en Dal naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)<1%135
161 tot en met 186 (middenhuur)2%252
187 tot en met 210 (vrije sector)79%12.880
211 tot en met 250 (vrije sector)12%1.924
meer dan 250 (vrije sector)7%1.215

Rond de grens van 186 punten: in 4 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 3.166 woningen (19%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Heilig Landstichting · Heilig Landstichting3082920%99%
Buitengebied De Horst · De Horst2721620%93%
Buitengebied Berg en Dal · Berg en Dal2711270%97%
…
Laag Berg en Dal · Berg en Dal1928150%56%
Ubbergen · Ubbergen18625222%48%
Buitengebied Groesbeek-Noord-West · Groesbeek1561350%42%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Berg en Dal van 206 naar 208 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 73% naar 74%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Gelderland en Nederland.

De middelste woning in Berg en Dal heeft 1 punt meer dan die in de provincie Gelderland.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Berg en Dal206184–2372%25%73%208
Gelderland205178–2404%29%67%207
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Groesbeek7.711207187–2372%21%77%
Millingen aan de Rijn2.693198177–2254%32%64%
Beek1.778213186–2401%25%74%
Berg en Dal1.354196181–234<1%39%61%
Ooij1.162203183–2342%27%71%
Leuth801205182–2342%29%70%
Heilig Landstichting331315261–3830%1%99%
Kekerdom258209180–2280%29%71%
Ubbergen252186149–24222%29%48%
Erlecom72211183–2650%32%68%
Persingen39276214–3450%8%92%

Alle woonplaatsen in Berg en Dal met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Berg en Dal en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Berg en Dal?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Berg en Dal naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Gennep2132%76%
Heumen228<1%88%
Lingewaard2151%77%
Mook en Middelaar223<1%87%
Nijmegen1934%58%
Zevenaar2014%63%

Andere gemeenten in Gelderland.

Aalten · Apeldoorn · Arnhem · Barneveld · Berkelland · Beuningen · Bronckhorst · Brummen · Buren · Culemborg · Doesburg · Doetinchem · Druten · Duiven · Ede · Elburg · Epe · Ermelo · Harderwijk · Hattem · Heerde · Lochem · Maasdriel · Montferland · Neder-Betuwe · Nijkerk · Nunspeet · Oldebroek · Oost Gelre · Oude IJsselstreek · Overbetuwe · Putten · Renkum · Rheden · Rozendaal · Scherpenzeel · Tiel · Voorst · Wageningen · West Betuwe · West Maas en Waal · Westervoort · Wijchen · Winterswijk · Zaltbommel · Zutphen

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.