Huurpunten per plaats · Noord-Brabant
Huurpunten in Laarbeek (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Laarbeek hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 10.167 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur minder dan 1%
- Middenhuur 16%
- Vrije sector 83%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur minder dan 1%
- Middenhuur 15%
- Vrije sector 85%
In Laarbeek hebben we 10.167 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 221 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
Als huurwoning zou 83% van de woningen in de vrije sector vallen, 16% in de middenhuur en minder dan 1% in de sociale huur. Sociale huur komt in deze schatting bijna niet voor.
Het zijn vooral eengezinswoningen (89%). De middelste woning is 131 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 439.000 (peildatum 1 januari 2024).
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 223 punten, en valt 85% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Mariahout de hoogste middelste woning (249 punten) en Beek en Donk de laagste (216 punten).
Volgens het CBS is 30% van de woningen in Laarbeek een huurwoning, en is 22% van een woningcorporatie.
Van 59% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 206 punten en is 3% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 13 buurten van Laarbeek ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (69%) staan in een buurt waar de middelste woning 211 tot en met 250 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 0% | 0 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 18% | 1.781 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 69% | 6.958 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 14% | 1.418 |
Rond de grens van 186 punten: in Laarbeek ligt geen enkele buurt met de middelste woning binnen 10 punten van die grens.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Verspreide huizen Lieshout · Wijk 02 Lieshout | 340 | 278 | 0% | 94% |
| Bedrijventerrein Bemmer · Wijk 00 Beek en Donk | 310 | 101 | 0% | 100% |
| Verspreide huizen Beek en Donk · Wijk 00 Beek en Donk | 291 | 439 | 0% | 97% |
| … | ||||
| Lieshout · Wijk 02 Lieshout | 218 | 1.597 | <1% | 81% |
| Beek · Wijk 00 Beek en Donk | 217 | 2.583 | <1% | 82% |
| Donk · Wijk 00 Beek en Donk | 203 | 1.781 | <1% | 73% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Laarbeek van 221 naar 223 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 83% naar 85%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Noord-Brabant en Nederland.
De middelste woning in Laarbeek heeft 13 punten meer dan die in de provincie Noord-Brabant.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Laarbeek | 221 | 197–265 | <1% | 16% | 83% | 223 |
| Noord-Brabant | 208 | 181–243 | 3% | 27% | 70% | 210 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Beek en Donk | 4.972 | 216 | 192–252 | <1% | 19% | 80% |
| Aarle-Rixtel | 2.501 | 223 | 202–267 | <1% | 14% | 86% |
| Lieshout | 1.879 | 226 | 197–277 | <1% | 17% | 83% |
| Mariahout | 815 | 249 | 222–302 | 0% | 5% | 95% |
Alle woonplaatsen in Laarbeek met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Laarbeek en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Laarbeek?
Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Laarbeek naar "meldpunt goed verhuurderschap".
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Gemert-Bakel | 224 | <1% | 84% |
| Helmond | 199 | 5% | 63% |
| Meierijstad | 222 | 1% | 81% |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | 237 | 0% | 93% |
Andere gemeenten in Noord-Brabant.
's-Hertogenbosch · Alphen-Chaam · Altena · Asten · Baarle-Nassau · Bergeijk · Bergen op Zoom · Bernheze · Best · Bladel · Boekel · Boxtel · Breda · Cranendonck · Deurne · Dongen · Drimmelen · Eersel · Eindhoven · Etten-Leur · Geertruidenberg · Geldrop-Mierlo · Gilze en Rijen · Goirle · Halderberge · Heeze-Leende · Heusden · Hilvarenbeek · Land van Cuijk · Loon op Zand · Maashorst · Moerdijk · Oirschot · Oisterwijk · Oosterhout · Oss · Reusel-De Mierden · Roosendaal · Rucphen · Sint-Michielsgestel · Someren · Son en Breugel · Steenbergen · Tilburg · Valkenswaard · Veldhoven · Vught · Waalre · Waalwijk · Woensdrecht · Zundert
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Laarbeek op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.