Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning228punten (regels 2026)
De helft zit tussen200–261punten
Vanaf 1 januari 2027230punten, middelste woning
Doorgerekend7.574woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Heumen hebben we 7.574 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 228 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.

Als huurwoning zou 88% van de woningen in de vrije sector vallen, 12% in de middenhuur en minder dan 1% in de sociale huur. Sociale huur komt in deze schatting bijna niet voor.

Het zijn vooral eengezinswoningen (82%). De middelste woning is 132 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 456.000 (peildatum 1 januari 2024).

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 230 punten, en valt 89% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Overasselt de hoogste middelste woning (238 punten) en Malden de laagste (224 punten).

Volgens het CBS is 29% van de woningen in Heumen een huurwoning, en is 19% van een woningcorporatie.

Van 59% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 213 punten en is 1% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 16 buurten van Heumen ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (82%) staan in een buurt waar de middelste woning 211 tot en met 250 punten heeft.

Woningen in Heumen naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)0%0
161 tot en met 186 (middenhuur)0%0
187 tot en met 210 (vrije sector)0%0
211 tot en met 250 (vrije sector)82%6.242
meer dan 250 (vrije sector)18%1.332

Rond de grens van 186 punten: in Heumen ligt geen enkele buurt met de middelste woning binnen 10 punten van die grens.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Verspreide huizen Overasseltse Uiterwaarden · Wijk 01 Overasselt2911500%98%
Verspreide huizen Heumen · Wijk 00 Heumen2592170%99%
Verspreide huizen Malden · Wijk 00 Heumen2585910%100%
…
Overasselt · Wijk 01 Overasselt225861<1%86%
Malden-Oost · Wijk 00 Heumen2212.835<1%87%
Malden-West · Wijk 00 Heumen2171.6732%81%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Heumen van 228 naar 230 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 88% naar 89%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Gelderland en Nederland.

De middelste woning in Heumen heeft 23 punten meer dan die in de provincie Gelderland.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Heumen228200–261<1%12%88%230
Gelderland205178–2404%29%67%207
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Malden5.219224199–2531%13%87%
Overasselt1.198238207–281<1%10%90%
Heumen806237205–2800%9%91%
Nederasselt351232202–282<1%13%87%

Alle woonplaatsen in Heumen met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Heumen en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Heumen?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Heumen naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Berg en Dal2062%73%
Land van Cuijk2152%77%
Mook en Middelaar223<1%87%
Nijmegen1934%58%
Wijchen2112%74%

Andere gemeenten in Gelderland.

Aalten · Apeldoorn · Arnhem · Barneveld · Berkelland · Beuningen · Bronckhorst · Brummen · Buren · Culemborg · Doesburg · Doetinchem · Druten · Duiven · Ede · Elburg · Epe · Ermelo · Harderwijk · Hattem · Heerde · Lingewaard · Lochem · Maasdriel · Montferland · Neder-Betuwe · Nijkerk · Nunspeet · Oldebroek · Oost Gelre · Oude IJsselstreek · Overbetuwe · Putten · Renkum · Rheden · Rozendaal · Scherpenzeel · Tiel · Voorst · Wageningen · West Betuwe · West Maas en Waal · Westervoort · Winterswijk · Zaltbommel · Zevenaar · Zutphen

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.