Huurpunten per plaats · Limburg
Huurpunten in Heerlen (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Heerlen hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 46.874 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 21%
- Middenhuur 45%
- Vrije sector 34%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 20%
- Middenhuur 45%
- Vrije sector 35%
In Heerlen hebben we 46.874 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 171 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk minder dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
De grootste groep is middenhuur: 45% van de woningen. 34% zou vrije sector zijn en 21% sociale huur. Dat is veel sociale huur: in heel Nederland is het 6%.
Er staan eengezinswoningen (63%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 102 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 214.000 (peildatum 1 januari 2024). Een lagere WOZ-waarde geeft minder WOZ-punten.
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 172 punten, en valt 35% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Heerlen de hoogste middelste woning (172 punten) en Hoensbroek de laagste (166 punten).
Volgens het CBS is 53% van de woningen in Heerlen een huurwoning, en is 36% van een woningcorporatie.
Van 72% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 151 punten en is 43% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 51 buurten van Heerlen ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (48%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 0% | 0 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 33% | 15.487 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 48% | 22.580 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 14% | 6.598 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 4% | 1.933 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | <1% | 226 |
Rond de grens van 186 punten: in 9 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 9.387 woningen (20%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Caumerveld · Wijk 38 Caumerveld-Douve Weien | 247 | 567 | <1% | 94% |
| Heerlerbaan-West · Wijk 41 Heerlerbaan - Schil | 247 | 857 | 3% | 93% |
| Schelsberg · Wijk 24 Rennemig - Beersdal | 235 | 104 | 1% | 88% |
| … | ||||
| Op de Nobel · Wijk 33 Heerlen-Centrum | 149 | 1.293 | 41% | 20% |
| Aarveld · Wijk 37 Bekkerveld - Aarveld | 145 | 771 | 46% | 24% |
| Burettestraat en omgeving · Wijk 32 Meezenbroek-Schaesbergerveld | 145 | 270 | 47% | 2% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Heerlen van 171 naar 172 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 34% naar 35%, sociale huur van 21% naar 20%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Limburg en Nederland.
De middelste woning in Heerlen heeft 25 punten minder dan die in de provincie Limburg.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Heerlen | 171 | 147–198 | 21% | 45% | 34% | 172 |
| Limburg | 196 | 168–233 | 8% | 34% | 58% | 197 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Heerlen | 36.843 | 172 | 148–199 | 20% | 46% | 34% |
| Hoensbroek | 10.031 | 166 | 142–194 | 26% | 42% | 32% |
Alle woonplaatsen in Heerlen met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Heerlen en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Heerlen?
Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Heerlen naar "meldpunt goed verhuurderschap".
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Beekdaelen | 206 | 3% | 67% |
| Brunssum | 177 | 16% | 41% |
| Kerkrade | 180 | 15% | 45% |
| Landgraaf | 187 | 9% | 51% |
| Simpelveld | 198 | 12% | 59% |
| Voerendaal | 212 | 2% | 76% |
Andere gemeenten in Limburg.
Beek (L.) · Beesel · Bergen (L.) · Echt-Susteren · Eijsden-Margraten · Gennep · Gulpen-Wittem · Horst aan de Maas · Leudal · Maasgouw · Maastricht · Meerssen · Mook en Middelaar · Nederweert · Peel en Maas · Roerdalen · Roermond · Sittard-Geleen · Stein (L.) · Vaals · Valkenburg aan de Geul · Venlo · Venray · Weert
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Heerlen op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.