Naar de inhoud

De cijfers.

Middelste woning191punten (regels 2026)
De helft zit tussen166–227punten
Vanaf 1 januari 2027193punten, middelste woning
Doorgerekend50.943woningen

Regels 2026

Regels vanaf 1 januari 2027

In Emmen hebben we 50.943 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 191 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets minder dan in heel Nederland (198 punten).

Als huurwoning zou 55% van de woningen in de vrije sector vallen, 37% in de middenhuur en 9% in de sociale huur.

Het zijn vooral eengezinswoningen (79%). De middelste woning is 117 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 265.000 (peildatum 1 januari 2024). Een lagere WOZ-waarde geeft minder WOZ-punten.

Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 193 punten, en valt 56% in de vrije sector.

Binnen de gemeente heeft Nieuw-Schoonebeek de hoogste middelste woning (228 punten) en Barger-Compascuum de laagste (183 punten).

Volgens het CBS is 37% van de woningen in Emmen een huurwoning, en is 28% van een woningcorporatie.

Van 65% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 171 punten en is 25% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.

Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend

Zo verschillen de buurten.

We hebben de 73 buurten van Emmen ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (45%) staan in een buurt waar de middelste woning 161 tot en met 186 punten heeft.

Woningen in Emmen naar de middelste woning van hun buurt, regels 2026. Bron: AG Vastgoed Media, op basis van CBS, Kadaster en RIVM.
Punten middelste woning van de buurtStaafWoningenAantal
tot en met 143 (sociale huur)0%0
144 tot en met 160 (middenhuur)0%0
161 tot en met 186 (middenhuur)45%23.093
187 tot en met 210 (vrije sector)31%15.785
211 tot en met 250 (vrije sector)18%9.371
meer dan 250 (vrije sector)5%2.576

Rond de grens van 186 punten: in 13 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 15.177 woningen (30%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.

Buurten met de meeste en de minste punten.

BuurtMiddelste woningWoningenSociaalVrij
Delftlanden · Wijk 49 Delftlanden2737850%100%
Zuidbarge · Wijk 52 Kern Emmen Zuid2701620%94%
Oranjedorp · Wijk 05 Nieuw-Dordrecht2661620%89%
…
Emmen-Centrum · Wijk 40 Emmen-Centrum1703.12512%26%
Angelslo · Wijk 43 Angelslo1693.80924%28%
Emmermeer · Wijk 42 Emmermeer1673.26724%25%

Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).

Van 2026 naar 2027.

Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Emmen van 191 naar 193 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 55% naar 56%, sociale huur van 9% naar 8%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert

Naast Drenthe en Nederland.

De middelste woning in Emmen heeft 11 punten minder dan die in de provincie Drenthe.

Middelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrijMiddelste 2027
Emmen191166–2279%37%55%193
Drenthe202173–2407%30%63%203
Nederland198173–2326%33%61%200

Per woonplaats.

WoonplaatsWoningenMiddelste woningHelft tussenSociaalMiddenVrij
Emmen28.500186162–21811%39%50%
Klazienaveen5.522196170–2326%36%58%
Emmer-Compascuum3.523192167–2287%39%54%
Erica2.091208182–2513%28%70%
Nieuw-Amsterdam2.082198173–2456%35%59%
Schoonebeek1.947210186–2471%25%74%
Nieuw-Weerdinge1.473191170–2358%36%56%
Zwartemeer1.314189167–2249%39%53%
Veenoord996192172–2194%38%58%
Nieuw-Dordrecht837205178–2603%32%65%
Barger-Compascuum773183166–22210%42%48%
Weiteveen663214186–2562%25%73%

De 12 grootste woonplaatsen in Emmen met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.

De cijfers van Emmen en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.

Problemen met je verhuurder in Emmen?

Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Emmen naar "meldpunt goed verhuurderschap".

Buurgemeenten.

GemeenteMiddelste woningSociaalVrij
Borger-Odoorn2026%64%
Coevorden2006%65%
Westerwolde18815%51%

Andere gemeenten in Drenthe.

Aa en Hunze · Assen · De Wolden · Hoogeveen · Meppel · Midden-Drenthe · Noordenveld · Tynaarlo · Westerveld

Meer over huurpunten.

Wil je het voor je eigen woning weten?

Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.

Gratis schatting in 2 minuten. Je hoeft niets te meten.

Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.