Huurpunten per plaats · Fryslân
Huurpunten in Tytsjerksteradiel (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Tytsjerksteradiel hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 14.397 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 5%
- Middenhuur 30%
- Vrije sector 65%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 5%
- Middenhuur 28%
- Vrije sector 68%
In Tytsjerksteradiel hebben we 14.397 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 203 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is iets meer dan in heel Nederland (198 punten).
Als huurwoning zou 65% van de woningen in de vrije sector vallen, 30% in de middenhuur en 5% in de sociale huur.
Het zijn vooral eengezinswoningen (88%). De middelste woning is 126 m² groot volgens de BAG, en elke vierkante meter telt mee in de punten. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 318.000 (peildatum 1 januari 2024).
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 205 punten, en valt 68% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Wyns de hoogste middelste woning (249 punten) en Oentsjerk de laagste (194 punten).
Volgens het CBS is 28% van de woningen in Tytsjerksteradiel een huurwoning, en is 19% van een woningcorporatie.
Van 55% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 186 punten en is 10% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 28 buurten van Tytsjerksteradiel ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (82%) staan in een buurt waar de middelste woning 187 tot en met 210 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 0% | 0 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | <1% | 40 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 0% | 0 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 82% | 11.769 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 15% | 2.100 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 3% | 428 |
Rond de grens van 186 punten: in 3 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 7.700 woningen (54%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Verspreide huizen Garyp · Wijk 05 Earnewâld | 296 | 119 | 0% | 89% |
| Verspreide huizen Burgum · Wijk 00 Burgum | 282 | 148 | 0% | 93% |
| Verspreide huizen Eastermar · Wijk 07 Eastermar | 272 | 103 | 0% | 89% |
| … | ||||
| Burgum · Wijk 00 Burgum | 196 | 4.487 | 5% | 61% |
| Oentsjerk · Wijk 01 Aldtsjerk | 195 | 957 | 5% | 57% |
| Hurdegaryp · Wijk 09 Hurdegaryp | 193 | 2.256 | 8% | 56% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Tytsjerksteradiel van 203 naar 205 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 65% naar 68%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Fryslân en Nederland.
De middelste woning in Tytsjerksteradiel heeft 9 punten meer dan die in de provincie Fryslân.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tytsjerksteradiel | 203 | 176–239 | 5% | 30% | 65% | 205 |
| Fryslân | 194 | 165–232 | 11% | 33% | 56% | 196 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Burgum | 4.634 | 198 | 172–228 | 5% | 33% | 62% |
| Hurdegaryp | 2.375 | 194 | 170–220 | 8% | 35% | 57% |
| Gytsjerk | 1.020 | 204 | 175–238 | 4% | 30% | 66% |
| Oentsjerk | 969 | 194 | 176–234 | 6% | 38% | 56% |
| Noardburgum | 894 | 209 | 182–247 | 4% | 24% | 73% |
| Garyp | 789 | 216 | 182–264 | 6% | 22% | 72% |
| Tytsjerk | 685 | 209 | 182–244 | 6% | 26% | 69% |
| Eastermar | 657 | 214 | 187–261 | 3% | 22% | 75% |
| Sumar | 579 | 206 | 182–251 | 3% | 28% | 69% |
| Jistrum | 383 | 213 | 191–263 | 3% | 20% | 78% |
| Ryptsjerk | 329 | 217 | 187–254 | 2% | 22% | 76% |
| Mûnein | 296 | 227 | 194–268 | 1% | 20% | 79% |
De 12 grootste woonplaatsen in Tytsjerksteradiel met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Tytsjerksteradiel en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Tytsjerksteradiel?
Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Tytsjerksteradiel naar "meldpunt goed verhuurderschap".
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Achtkarspelen | 197 | 6% | 61% |
| Dantumadiel | 200 | 6% | 64% |
| Leeuwarden | 173 | 23% | 39% |
| Noardeast-Fryslân | 197 | 9% | 60% |
| Smallingerland | 194 | 9% | 58% |
Andere gemeenten in Fryslân.
Ameland · De Fryske Marren · Harlingen · Heerenveen · Ooststellingwerf · Opsterland · Schiermonnikoog · Súdwest-Fryslân · Terschelling · Vlieland · Waadhoeke · Weststellingwerf
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Tytsjerksteradiel op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.