Huurpunten per plaats · Utrecht
Huurpunten in Zeist (schatting)
Hoeveel huurpunten zou een woning in Zeist hebben als hij verhuurd werd? Een schatting voor alle 30.641 woningen in de gemeente.
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
De cijfers.
Regels 2026
- Sociale huur 3%
- Middenhuur 34%
- Vrije sector 64%
Regels vanaf 1 januari 2027
- Sociale huur 2%
- Middenhuur 33%
- Vrije sector 65%
In Zeist hebben we 30.641 woningen doorgerekend. De middelste woning komt uit op 206 punten: de helft van de woningen heeft meer, de helft minder. Dat is duidelijk meer dan in heel Nederland, waar de middelste woning 198 punten heeft.
Als huurwoning zou 64% van de woningen in de vrije sector vallen, 34% in de middenhuur en 3% in de sociale huur.
Er staan eengezinswoningen (54%) en appartementen door elkaar. De middelste woning is 102 m² groot volgens de BAG. De gemiddelde WOZ-waarde is volgens het CBS € 555.000 (peildatum 1 januari 2024). Bij zo’n hoge WOZ-waarde leveren de WOZ-punten veel op.
Met de regels van 2027 komt de middelste woning op 208 punten, en valt 65% in de vrije sector.
Binnen de gemeente heeft Bosch en Duin de hoogste middelste woning (404 punten) en Zeist de laagste (201 punten).
Volgens het CBS is 47% van de woningen in Zeist een huurwoning, en is 29% van een woningcorporatie.
Van 74% van de woningen staat een energielabel op de open labelkaart. Telt het label nergens mee, dan zakt de middelste woning naar 186 punten en is 13% sociale huur. De echte uitkomst ligt waarschijnlijk daartussen.
Tot en met 143 punten is het sociale huur, van 144 tot en met 186 punten middenhuur en vanaf 187 punten vrije sector. Dit is een schatting voor alle woningen, met vaste aannames. Het is geen puntentelling van één woning. Alleen de Huurcommissie of de rechter stelt de huur bindend vast. Zo hebben we het berekend
Zo verschillen de buurten.
We hebben de 33 buurten van Zeist ingedeeld naar de punten van hun middelste woning. De meeste woningen (42%) staan in een buurt waar de middelste woning 211 tot en met 250 punten heeft.
| Punten middelste woning van de buurt | Staaf | Woningen | Aantal |
|---|---|---|---|
| tot en met 143 (sociale huur) | 1% | 327 | |
| 144 tot en met 160 (middenhuur) | 3% | 879 | |
| 161 tot en met 186 (middenhuur) | 18% | 5.582 | |
| 187 tot en met 210 (vrije sector) | 28% | 8.623 | |
| 211 tot en met 250 (vrije sector) | 42% | 12.867 | |
| meer dan 250 (vrije sector) | 8% | 2.343 |
Rond de grens van 186 punten: in 2 buurten ligt de middelste woning tussen 176 en 196 punten. Daar staan 1.536 woningen (5%). Bij 186 punten houdt de middenhuur op: daar kan een paar vierkante meter of een beter energielabel bepalen of een woning middenhuur of vrije sector is.
Buurten met de meeste en de minste punten.
| Buurt | Middelste woning | Woningen | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|---|
| Bosch en Duin · Den Dolder e.o. | 404 | 735 | 0% | 93% |
| Lyceumkwartier · Zeist Centrum | 304 | 1.532 | 0% | 89% |
| Den Dolder-Zuid · Den Dolder e.o. | 249 | 789 | 0% | 96% |
| … | ||||
| Vollenhove · Zeist-Noord | 170 | 2.309 | 11% | 5% |
| Staatsliedenkwartier · Zeist-Noord | 152 | 879 | 13% | 23% |
| De Clomp · Zeist-West | 138 | 327 | 54% | 7% |
Alleen buurten met minstens 100 woningen. Buurtnamen van het CBS (wijk- en buurtindeling 2025).
Van 2026 naar 2027.
Met de regels van 2027 gaat de middelste woning in Zeist van 206 naar 208 punten. Het aandeel vrije sector gaat van 64% naar 65%, sociale huur van 3% naar 2%. In heel Nederland gaat de middelste woning 2 punten omhoog. Eén van de nieuwe regels: een woning zonder tuin of balkon krijgt in 2027 geen minpunten meer. Wat er in 2027 verandert
Naast Utrecht en Nederland.
De middelste woning in Zeist heeft 2 punten meer dan die in de provincie Utrecht.
| Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij | Middelste 2027 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zeist | 206 | 178–239 | 3% | 34% | 64% | 208 |
| Utrecht | 204 | 181–237 | 2% | 30% | 68% | 206 |
| Nederland | 198 | 173–232 | 6% | 33% | 61% | 200 |
Per woonplaats.
| Woonplaats | Woningen | Middelste woning | Helft tussen | Sociaal | Midden | Vrij |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Zeist | 25.639 | 201 | 174–231 | 3% | 37% | 60% |
| Den Dolder | 1.920 | 226 | 200–267 | 0% | 16% | 84% |
| Huis ter Heide | 1.540 | 225 | 186–276 | 0% | 29% | 71% |
| Austerlitz | 807 | 238 | 204–267 | 0% | 14% | 86% |
| Bosch en Duin | 735 | 404 | 292–471 | 0% | 7% | 93% |
Alle woonplaatsen in Zeist met minstens 25 woningen. Sociaal, midden en vrij: regels 2026.
De cijfers van Zeist en de woonplaatsen als bestand: download (csv). Alle gemeenten: landelijke tabel (csv). Licentie CC BY 4.0: gebruik ze met vermelding van AG Vastgoed Media en het CBS.
Problemen met je verhuurder in Zeist?
Problemen met je verhuurder? Elke gemeente heeft sinds 1 januari 2024 een meldpunt goed verhuurderschap (Wet goed verhuurderschap, artikel 4). Zoek op de site van de gemeente Zeist naar "meldpunt goed verhuurderschap".
Buurgemeenten.
| Gemeente | Middelste woning | Sociaal | Vrij |
|---|---|---|---|
| Amersfoort | 205 | 3% | 70% |
| Baarn | 195 | 2% | 61% |
| Bunnik | 222 | 0% | 85% |
| De Bilt | 209 | 1% | 72% |
| Leusden | 218 | <1% | 84% |
| Soest | 206 | 4% | 66% |
| Utrecht | 195 | 3% | 59% |
| Utrechtse Heuvelrug | 217 | <1% | 79% |
| Woudenberg | 222 | <1% | 82% |
Andere gemeenten in Utrecht.
Bunschoten · De Ronde Venen · Eemnes · Houten · IJsselstein · Lopik · Montfoort · Nieuwegein · Oudewater · Renswoude · Rhenen · Stichtse Vecht · Veenendaal · Vijfheerenlanden · Wijk bij Duurstede · Woerden
Meer over huurpunten.
- Huurpunten in alle gemeenten
- Alle vragen over huurpunten
- Huurpunten berekenen voor je eigen woning
- Hoeveel huur mag ik vragen voor mijn woning?
- Hoe telt de WOZ-waarde mee in de huurpunten?
- Hoeveel huurpunten geeft het energielabel?
- De cijfers van Zeist op je eigen site
Wil je het voor je eigen woning weten?
Vul je adres in. Na 2 minuten zie je gratis of jouw woning waarschijnlijk sociale huur, middenhuur of vrije sector is.
Samengesteld door AG Vastgoed Media uit CBS, BAG en energielabeldata. Methode en rekenregels: Mark Korbee. Bijgewerkt op 3 november 2026. Bronnen: CBS, Kerncijfers wijken en buurten 2025 (tabel 86165NED, gewijzigd 15 oktober 2026), CC BY 4.0 · CBS, Gebieden in Nederland 2026 (tabel 86247NED), CC BY 4.0 · Kadaster, Basisregistratie Adressen en Gebouwen via PDOK (stand 1 november 2026), CC0 · RIVM, Energielabels van gebouwen (7 oktober 2026), Public Domain Mark.